___________________________________________________________________

TENTO BLOG JE NEAKTIVNÍ. VEŠKERÝ OBSAH JE PŘESUNUT NA WEB


KDE SE MOMENTÁLNĚ NACHÁZÍ MÁ BLOGGERSKÁ PRÁCE.
__________________________________________________________________

Děkuji všem přátelům, spřáteleným blogům a fanouškům za jejich dlouhaletou podporu a přátelství. Nikdy na vás nezapomenu a moc pro mě znamenáte. Budu se na vás těšit na Lařině encyklopedii.

Benátky

31. července 2008 v 9:29 | Žanettka
Není divu, že se naše hrdinka rozhodla navštívit Benátky, neboť jsou opravdu překrásným, unikátním, romantickým a majestátním městem severní Itálie. Jestliže někdy uslyšíte o ,,městě na vodě", není pochyb, že právě Benátky jsou tím myšleny, neboť ony na vodě opravdu stojí. V tom spočívá jejich kouzlo, protože namísto silnic zde naleznete kanály plně vody, na které vás v překrásných gondolách převážejí mnohdy ještě krásnější gondoláci. Až tam pojedete, všimněte si vysoké, hodinové věže, která je zvláštně nakřivená. Je to důsledkem toho, že město opravdu stojí na vodě, věž tudíž nemá velké základy a není divu, že se takto divoce naklání.
Něco málo z historie: Původně etruské město se postupně stává po rozpadu západořímské říše rozhodujícím mocenským centrem Středomoří a hlavním městem Benátské republiky. Zajišťovalo obchod s Orientem a mělo v podstatě monopolní postavení. Jeho politické ambice vedly k útokům proti Cařihradu, což přispělo k jeho pádu do rukou Arabů a následnému kolapsu rozmachu Benátek jako mocnosti, protože Arabové město odřízli od přístupu do Indie a Číny. V roce 1987 bylo město zařazeno do dědictví UNESCO.
Benátky blíže: Hlavní ulice nahrazuje asi 100 kanálů. Ve městě je přes 400 kamenných mostů a asi 15 000 domů, které stoji na dubových kůlech zaražených do moře. Dopravní tepnou je Canal Grande, 4 km dlouhý a asi 70 m široký. Spojuje hlavní nádraží s náměstím svatého Marka (ve tvaru S). Jeden s nejznámějších mostů je Ponte di Rialto. Mramorový oblouk 48 m dlouhý, zajímavý dvěma řadami obchodů. Ve městě zajišťuje dopravu asi 500 gondol, které dnes slouží především turistům.Benáty skrývají i archeologická tajemství.
Zasadit kus příběhu TR 2 do Benátek bylo opravdu dobrým tahem. Benátská část je jedna z nejzábavnějších částí hry. Ve hře se v Benátkách ocitneme v levelech Venice, Bartoli's Hideout a Opera House.
Je dobré vědět, že Benátky nám zůstanou alespoň ve hře, protože nedávné studie dokázaly, že město se již na vodě dlouho neudrží a jde nezadržitelně ke dnu. Než se ale soudný den pro Benátky přiblíží, máte ještě dost času toto překrásné město navštívit. Opravdu to stojí za to. A mně můžete věřit, já tam byla! =)
Benátky v TR 2:
Benátky:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fil Fil | Web | 31. července 2008 v 11:42 | Reagovat

Moc pěkný článek, díky za něj. Benátky jsou opravdu fascinující, podle mě je to jedno z nejkrásnějších měst na světě. Před časem jsem viděl nějaký dokument a opravdu, ty Benátky prý udržují při životě jen tak, že stále zvětšují zdi na kraji města.

Jinak ke spřátelení: Jsem pro, ale nejprve to musím probrat s mojí spoluadminkou, určitě taky nebude mít nic proti ;)

2 Angie Angie | Web | 31. července 2008 v 11:46 | Reagovat

Moc krásný a zajímavý článek :) Souhlasím s Filem. Byla to škoda že si předtím blog zrušila ale musím přiznat že jsem hrozně ráda že jsi zase zpátky :)

3 Lufík Lufík | Web | 31. července 2008 v 12:45 | Reagovat

Benátky jsou vážně pěkný :) někdy bych je i chtěla vidět :)

4 Žanettka Žanettka | 31. července 2008 v 13:01 | Reagovat

Moc děkuji za pochvaly, takovhéhle články mě fakt baví, jsem ráda, že je to vidět=) Jinak File, proberte to, a pak se ozvi=) Díky moc.

A Benátky jsou vážně náádherný, určitě se tam jeďte podívat, ale rychle, než se potopí a bude znich také jen vzpomínka a legenda jako z Atlantýdy=D

5 Sonia Sonia | E-mail | Web | 2. srpna 2008 v 21:36 | Reagovat

Tá zmienka o gondolieroch ma nalákala, aby som prekecala rodičov na výlet XD Ale i bez nich je zaujímavé dozvedieť sa niečo viac :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama