___________________________________________________________________

TENTO BLOG JE NEAKTIVNÍ. VEŠKERÝ OBSAH JE PŘESUNUT NA WEB


KDE SE MOMENTÁLNĚ NACHÁZÍ MÁ BLOGGERSKÁ PRÁCE.
__________________________________________________________________

Děkuji všem přátelům, spřáteleným blogům a fanouškům za jejich dlouhaletou podporu a přátelství. Nikdy na vás nezapomenu a moc pro mě znamenáte. Budu se na vás těšit na Lařině encyklopedii.

Září 2008

Vyhodnocení udělám v pátek

30. září 2008 v 15:33 | Žanettka |  Novinky
Jo, já vím, že je konec měsíce a vybyste rádi vyhodnocení bubliny a nové motto, ale jsem na intru a trochu není čas ani prostředky.. Takže nebojte se, vyhodnocení měsíce se dočkáte v pátek 3. 10=)

Nový přírůstek do sbírky Irmik

28. září 2008 v 12:59 | Žanettka |  Novinky
Nové foto od Irmik z její sbírky Lary Croft najdete ve Vaší galerii.

Nová složka v Galerii

28. září 2008 v 10:28 | Žanettka |  Novinky
Do Mojí galerie jsem přidala složku pod názvem Hrátky s PhotoFiltre, kde najdete veškerou mou grafickou tvorbu týkající se Lary Croft.

Zdá se vám někdy o Laře?

28. září 2008 v 10:13 | Žanettka |  Ankety
Už několikrát se mi zdálo o Laře. Sny byly vždycky různé, ale i tak mě zajímá, jestli jsem v tom sama, nebo jestli i vás Lara Croft navštěvuje ve snech?

Zajímavé Tomb Raider sbírky

27. září 2008 v 10:03 | Žanettka |  Něco o hře Tomb Raider
Na Youtube jsem našla videa opravdu neuvěřitelných TR sběratelů. Schválně, najdete u nich alespoň jedinou věc, kterou nevlastní a vy ji znáte? =)

Moje sbírka - Článek

26. září 2008 v 21:08 | Žanettka
Rozhodla jsem se, že zde, ve článku o mé sbírce vám předměty trochu popíšu, případně naznačím, kde byste si je mohli sehnat také atd.. Sbírka je docela početná, proto si myslím, že seznámení s ní by nemuselo být od věci.

Herní série
Má herní série obsahuje takřka všechny PC verze (ovšem bez GOLD datadisků) a hru na DVD The Action Adventure. Tyto originální verze jsem sehnala během posledních tří let. I tak se ale snažím shánět třeba prémiové kolekce nebo balení v krabicích.. všude, kde se dá.

Filmová série
Vznikla o Vánocích 2007, když štěstím naplněná Žanettka rozbalila jeden nevelký dáreček od Ježíška a našla tam speciální sběratelskou edici filmových Tomb Raiderů s milovanou Angelinou Jolie v hlavní roli. První film obsahuje české titulky, Kolébka života český dabing. Kazeta s prvním filmem je dabovaná česky.

Filmové soundtracky
Přiznám se, že písně k soundtrackům jsem někde našla a nakonec vypálila na CDčka. Moje dokonalá tiskárna pak imitovaně vytiskla obaly, jako by byly originální. Každopádně svému účelu slouží, jako by byly originální. Jen je mám prostě levněji=) Originály si ale samozřejmě plánuji koupit co nejdříve.


Knižní série
No, po knihách jsem musela pátrat opravdu důkladně, prolezla jsem všechna možná knihkupectví i internet, ale ani jednu z knih, které jsem hledala (byla jsem tak zoufalá, že jsem hledala každou knihu, na které by snad byl jen nepatrný název Tomb Raider), nikde neměli. Když se mě jednou paní u nás v knihkupectví zželelo, sdělila mi, že knihy jsou úplně rozebrané a že by se musel dodělat dotisk. Psala jsem do BB artu, ale tam mi řekli, že dotisk neplánují. Takže svou roční snahu o knihy jsem vzdala. Až mě jednou David upozornil na Aukro, kde knihu zrovna dražili. Vyhrála jsem aukci a hopla, knihu jsem měla doma. Postupně se na stejné aukci objevily i další vydání a já tak posbírala knihy, které byly jinak nedosažitelné. Takže Davide, díky! A díky Davídkovi mám i největší knižní unikát z mé sbírky, a tím je anglická kniha The Amulet of Power, kterou mi David daroval k Vánocům, protože jsme již dlouholetí přátelé. Jsem mu moc a moc vděčná!

Komiksy
Kreslené příběhy s Larou Croft, které se mi moc líbí. Speciály s Witchblade jsou opravdu jedinečné. Legenda o medůsině masce má krásný příběh.

Sběratelské figurky
Tak k těm mám opravdu velký citový vztah, neboť vlastnit doma figurku Lary Croft, to je jako kdyby vám vylezla z monitoru a vy ji najednou můžete mít doma, můžete ji obdivovat a starat se o ni, může se tvářit či pohybovat, jak chcete vy. Zkrátka, (zatím) šest figurek, které mám vystavené doma patří k nejmilovanějším přírůstkům mé sbírky. Laru z TR Anniversary jsem dostala k Vánocům a obě z Legend jsem si koupila na eshop-stargate.cz (ještě je tam mají=D), velká figurka z Legend je z toho samého obchodu. A figurka z Underworldu? Po té jsem toužila od prvního okamžiku, kdy jsem ji viděla. A teď ji mám a to díky své milované mamince. Takže maminko: Děkuji, jsi skvělá!=* No a figurka z TR II (o které jsem si ani nemyslela, že bych ji mohla získat teď po letech, kdy se dávno přestala vyrábět) mi přišla od moc hodného človíčka jménem Lufík, která měla dvě a rozhodla se, že jedno z těch dvojčátek mi daruje. Co se týče oblíbenosti ji řadím velmi vysoko.. Díky!

Časopisy
Časopisy, které se Tomb Raideru věnují celkově (například GAME4U), jelikož by bylo zbytečné je roztrhat na cáry a založit do desek. Z ostatních časopisů, kde jsou o TR tak 4 stránky, články vyndavám a zakládám do desek. Momentálně mám 2x časopis GAME4U s TR1 a unikátní anglický PlaystationPro, kde je kompletní návod k TR1 (i když anglicky). Uznejte, že takový unikát jsem přeci nemohla roztrhat=)

Plakáty
Na ty jsem opravdu hrdá, protože za velice krátkou dobu jsem byla schopná nasbírat asi 4=) No a jsem na ně hrdá taky proto, že je přece hezké, když se na vás ze zdi usmívá milovaná Lara v opravdu kvalitní velikosti=) Plakát s Angelinou z TR1 a jeden modrý plakát mi přišel od jednoho milého člověka z Aukra, původně jsem sháněla jen knihu Kolébku života, tyto plakáty mi přišly jako bonus=). No a hnědý plakát s Larou Croft z The Last Revelation mám také dvakrát - o jeden jsem se skoro poprala s Lufíkem na Aukru (nebojte, vyřešily jsme to kompromisy;)) a druhý mi přišel s hrou z GAME4U i s časopisem. Plakát z TV Tip Seriálu jsem dostala od kamarádky a krásný plakát z TR Legend mi zaslala jedna návštěvnice blogu za malou službičku=) No a již zmíněný modrý plakát z Legend mám též dvakrát, moje kamarádka z intru ví o mé TR posedlosti, proto si ho nemohla nechat=) Díky! No a dalších (asi 8=)) plakátů mi přišlo, když mi jeden milý pán z aukra poslal 22 časopisů se články s Larou. Takže i jemu moc děkuju! A jsem mu fakt vděčná! Plakátů je celkem 20.
Boxy na CD
Příjemný způsob uchovávání CD=) Oba boxy jsou filmové, první kostkatý je z jednoho internetového obchodu, kde jsem získala i podložku pod myš, druhý je z Aukra.

Podložka pod myš
Krásná podložka pod myš s Angelinkou na motivy filmového Tomb Raidera. Ze stejného obchodu jako předchozí předmět, stejně levně a stejně rychle. To víte, že ji nepoužívám, ještě by se ošoupala! ;)

Desky s články z časopisů: Způsob, jak mít všechny články o Laře Croft při jednom a nehledat je při tom neprakticky v každém časopise zvlášť, je poměrně jednoduchý - totiž vytržení článku z časopisu a jeho založení do desek=) Přiznám se, že všechny články nejsou originální, články z časopisů, které mi utekly jsem si vytiskla od někoho, kdo mi je mile naskenoval=) Momentálně moje desky obsahují 31 článků se hrou Tomb Raider - 3 články o TR1, 2 články o TR 2, 3 články o TR3, 2 články o TR4, 2 články o TR5, 3 články o TR7, 4 články o TR Anniversary, 6 článků o TR8, 3 články o prvním filmovém Tomb Raideru, jeden článek o životě Angeliny Joliové a jeden je z Dívky, Lara Croft je zde jako pomocnice při rozchodu s klukem, velice zajímavý článek=) No a pak Excalibur, kde je článek o ženských počítačových hrdinkách, figuruje tam Lara Croft.

Řasenka Oriflame Visions "Lara Croft": Takový exkluzivnější přírůstek do sbírky, řasenka s barvou Lara Croft. Je hezké jít po městě a vědět, že stejnou řasenku třeba používá i Lara=) Řasenka je z jedné série Oriflamu, kde najdete i řasenky značek Catwoman, Tom a Jerry atd..=)

Speciální sběratelské karty k filmům: Nemám bohužel všechny, nýbrž dvacet celkem (18 z prvního filmu a 2 z druhého). Všechny mám ale z Aukra, kde mi je prodala jedna moc milá slečna. Tímto ji zdravím a moc jí děkuji, karet si doopravdy vážím!;)
No, a to je prozatím vše. Moje sbírka dále obsahuje nekonečně obrázků, dále jsou to boxy na některé předměty vlastní výroby či záložky do knih též vlastní výroby nebo přívěsky na klíče, které zde neuvádím. Ale abyste nebyly ošizeni, můžete se podívat na fotky.

TR Underworld v Levelu

26. září 2008 v 17:48 | Žanettka
Právě dnes, 27.9. jsem si koupila Level a musím říct, že pro nás Tomb Raiderovce je to opravdu výhodná koupě. Nejen, že naleznete krásný článek na 5 stránek obohacen o nádherné obrázky, ale na bonusovém DVD, které Level vydává s časopisem najdete i senzační rozhovor s Allison Carrol, novou Lařinou modelkou. Dozvíte se, jak se Allison spříznila s Larou, co všechno musela podstoupit, nebo i pár věcí z jejího soukromého života. Takže na nic nečekejte a utíkejte do obchodu pro Level číslo 170! Stojí 199 Kč.

Dva nové, naprosto úžasné kousky do sbírky!

26. září 2008 v 17:42 | Žanettka |  Novinky
Dnes jsem přišla domů a na stole mi ležel dlouho očekávaný balíček! Byly v něm dvě nádherné figurky! Ale dost řečí, rychle se na ně podívejte v Mojí galerii ;)

Další krásné screenshoty

21. září 2008 v 10:19 | Žanettka |  Novinky
Nafotila jsem další screenshoty z TR Anniversary, tentokrát k levelu Ztracené údolí. Jejich kvalita je vskutku přepychová. Najdete je v Galerii Tomb Raider nebo v Rozcestníku TR Anniversary.

Když Winston odjede na dovolenou...

20. září 2008 v 22:58 | Žanettka
Tak takhle to dopadá v sídle Croftů, když si Winston odskočí do zahraničí...