___________________________________________________________________

TENTO BLOG JE NEAKTIVNÍ. VEŠKERÝ OBSAH JE PŘESUNUT NA WEB


KDE SE MOMENTÁLNĚ NACHÁZÍ MÁ BLOGGERSKÁ PRÁCE.
__________________________________________________________________

Děkuji všem přátelům, spřáteleným blogům a fanouškům za jejich dlouhaletou podporu a přátelství. Nikdy na vás nezapomenu a moc pro mě znamenáte. Budu se na vás těšit na Lařině encyklopedii.

Září 2008

Jaký oblek z Atlanten Scion máš nejraději?

6. září 2008 v 13:17 | Žanettka |  Ankety
Anketa o nejlepší oblek pokračuje, tentokrát s dílem prvním! Jak jste na tom?

Outfit

6. září 2008 v 13:15 | Žanettka
Classic
Croft Manor sport


Tajemný život Lary Croft

5. září 2008 v 17:37 | Žanettka
Když bylo Laře devět let, přežila letecké neštěstí, při kterém zemřela její matka.
Po neuvěřitelném desetidenním pochodu z místa nehody až do nepálského Káthmándú se jí ujal otec, dnes již zesnulý archeolog Richard Croft, hrabě z Abbingdonu.

V den svých osmnáctých narozenin a po smrti svého otce Lara zdědila majetek Croftů a stala se hraběnkou z Abbingtonu. Od té doby dokázala objevit už šestnáct důležitých archeologických nalezišť.

Někdo o Laře říká, že je geniální archeoložka, jiný zase, že je jen obyčejná hledačka pokladů. To, co dokázala, mnozí pokládají za nepodložené pověsti; Lady Croftová málokdy odpovídá na všetečné dotazy médií a její práce i její život jsou zahaleny tajemstvím.

Lara Croft je tak stále předmětem divokých spekulací a bouřlivých debat. Rozhodně je jednou z nejtajemnějších žen současnosti.

(Zdroj: Tomb Raider: Legend booklet)

Počítačové hry: opravdu formují lidské vědomí, jak se tvrdí?

5. září 2008 v 17:23 | Žanettka |  Něco o hře Tomb Raider
Je to již dlouho, možná si vzpomenete se mnou, co se ve zprávách objevila informace o chlapci, který ve škole zastřelil svého učitele. Údajně ho k tomu dovedla hra Counter Strike. Statistiky navíc udávají, že se tyto případy objevily i dále a to zejména v Americe.
Začala jsem si klást otázku: Jsou hry opravdu tak nebezpečné, aby zabíjely? Počítá se už několika hodinnové sezení u her za závislost? Opravdu tak usilovně formují vědomí lidí, jak se tvrdí? Těžko říct. Částečnou odpověď na otázku jsem našla v časopise Level, kde zveřejnili opravdu zajímavý článek: Domácí herní lékař. Nedalo mi to a přečetla jsem si i podčlánek: Jak to vidí psycholog?, který vám sem dávám (trochu zkrácený). Je to rozhovor s panem psychiatrem Karlem Nešporem, šéfem Oddělení léčby závislosti bohnické psychiatrické léčebny.
Často se mluví o závislosti počítačových her. Existuje ale doopravdy závislost na počítačových hrách? Je pro ni nějaký vědecký termín?
KN: Přímo o závislost se nejedná, ale velmi se jí podobá. Pokud mluvíme o závislosti, musí daný člověk naplnit tři ze šesti znaků: bažení po hazardní hře, zhoršené sebeovládání, růst tolerance (tráví s hrou více času), zanedbávání jiných zájmů, pokračování navzdory nepříznivým následkům (zdravotní problémy, zhoršené výsledky ve škole atd.). Dalo by se zde uvažovat i o odvykacím stavu, když se hráči znemožní hrát a on má potíže.
Nemyslíte si, že vliv her na psychiku člověka a možné deviace v jeho chování je poněkud přeceňovaný? Počítačové hry jsou přece jen jednou z řady veličin, které dnes na člověka působí (např. filmy, knihy a jiná média)?
KN: Ano, je to pouze jeden z činitelů, ale ne nevýznamný.
Mohou mít počítačové hry i nějaký kladný efekt?
KN: Jak pro koho, něco jiného je to pro člověka, který celý den zaplnil fyzickou prací, něco jiného zase pro člověka, který den zaplnil prací na počítači a měl by se místo toho raději projít.
(časopis Level, poupraveno)
A co z toho vyplývá? Mně osobně se zdá, že když se řekne, že ,,ty násilnické sklony má z počitačových her", nemluví tak úplně pravdu, protože jak je vidět z rozhovoru, počítačové hry jsou jen jedním z činitelů působících na lidské podvědomí. Ano, samozřejmě existují výjimky, ale podle mě jde jen o jedince, kteří trpí nějakou mentální nemocí. Protože například teorie, že bych se oblékla jako Lara Croft, běhala po ulicích a střílela po nekalých zločinech mi přijde opravdu hodně přitažená za vlasy =)
Takže jak s hrami? Hrajte, ale s mírou! A pokud se nedej bože objeví nějaké výše zmíněné příznaky závislosti u vás či u vašich blízkých, zkuste hraní omezit, v nejhorším případě vyhledejte pomoc odborníka.

Vystřihovánky opravdu fungují!

5. září 2008 v 16:38 | Žanettka |  Novinky
To bych nebyla já, kdybych si něco nevyzkoušela. Vrhla jsem se rovnou na jednu z vystřihovánek, které jsem zde zveřejnila teprve nedávno. Tím jsem dokázala, že slepování vystřihovánek je možná těžké, nicméně není nemožné! =) Moje Lara se sice tváří trošku vyděšeně, ale i tak se snad stanu inspirací pro někoho z vás a zkusíte to sami =) Inspiraci najdete v Mojí galerii ve složce Tvorba.