___________________________________________________________________

TENTO BLOG JE NEAKTIVNÍ. VEŠKERÝ OBSAH JE PŘESUNUT NA WEB


KDE SE MOMENTÁLNĚ NACHÁZÍ MÁ BLOGGERSKÁ PRÁCE.
__________________________________________________________________

Děkuji všem přátelům, spřáteleným blogům a fanouškům za jejich dlouhaletou podporu a přátelství. Nikdy na vás nezapomenu a moc pro mě znamenáte. Budu se na vás těšit na Lařině encyklopedii.

Moje sbírka - Článek

26. září 2008 v 21:08 | Žanettka
Rozhodla jsem se, že zde, ve článku o mé sbírce vám předměty trochu popíšu, případně naznačím, kde byste si je mohli sehnat také atd.. Sbírka je docela početná, proto si myslím, že seznámení s ní by nemuselo být od věci.

Herní série
Má herní série obsahuje takřka všechny PC verze (ovšem bez GOLD datadisků) a hru na DVD The Action Adventure. Tyto originální verze jsem sehnala během posledních tří let. I tak se ale snažím shánět třeba prémiové kolekce nebo balení v krabicích.. všude, kde se dá.

Filmová série
Vznikla o Vánocích 2007, když štěstím naplněná Žanettka rozbalila jeden nevelký dáreček od Ježíška a našla tam speciální sběratelskou edici filmových Tomb Raiderů s milovanou Angelinou Jolie v hlavní roli. První film obsahuje české titulky, Kolébka života český dabing. Kazeta s prvním filmem je dabovaná česky.

Filmové soundtracky
Přiznám se, že písně k soundtrackům jsem někde našla a nakonec vypálila na CDčka. Moje dokonalá tiskárna pak imitovaně vytiskla obaly, jako by byly originální. Každopádně svému účelu slouží, jako by byly originální. Jen je mám prostě levněji=) Originály si ale samozřejmě plánuji koupit co nejdříve.


Knižní série
No, po knihách jsem musela pátrat opravdu důkladně, prolezla jsem všechna možná knihkupectví i internet, ale ani jednu z knih, které jsem hledala (byla jsem tak zoufalá, že jsem hledala každou knihu, na které by snad byl jen nepatrný název Tomb Raider), nikde neměli. Když se mě jednou paní u nás v knihkupectví zželelo, sdělila mi, že knihy jsou úplně rozebrané a že by se musel dodělat dotisk. Psala jsem do BB artu, ale tam mi řekli, že dotisk neplánují. Takže svou roční snahu o knihy jsem vzdala. Až mě jednou David upozornil na Aukro, kde knihu zrovna dražili. Vyhrála jsem aukci a hopla, knihu jsem měla doma. Postupně se na stejné aukci objevily i další vydání a já tak posbírala knihy, které byly jinak nedosažitelné. Takže Davide, díky! A díky Davídkovi mám i největší knižní unikát z mé sbírky, a tím je anglická kniha The Amulet of Power, kterou mi David daroval k Vánocům, protože jsme již dlouholetí přátelé. Jsem mu moc a moc vděčná!

Komiksy
Kreslené příběhy s Larou Croft, které se mi moc líbí. Speciály s Witchblade jsou opravdu jedinečné. Legenda o medůsině masce má krásný příběh.

Sběratelské figurky
Tak k těm mám opravdu velký citový vztah, neboť vlastnit doma figurku Lary Croft, to je jako kdyby vám vylezla z monitoru a vy ji najednou můžete mít doma, můžete ji obdivovat a starat se o ni, může se tvářit či pohybovat, jak chcete vy. Zkrátka, (zatím) šest figurek, které mám vystavené doma patří k nejmilovanějším přírůstkům mé sbírky. Laru z TR Anniversary jsem dostala k Vánocům a obě z Legend jsem si koupila na eshop-stargate.cz (ještě je tam mají=D), velká figurka z Legend je z toho samého obchodu. A figurka z Underworldu? Po té jsem toužila od prvního okamžiku, kdy jsem ji viděla. A teď ji mám a to díky své milované mamince. Takže maminko: Děkuji, jsi skvělá!=* No a figurka z TR II (o které jsem si ani nemyslela, že bych ji mohla získat teď po letech, kdy se dávno přestala vyrábět) mi přišla od moc hodného človíčka jménem Lufík, která měla dvě a rozhodla se, že jedno z těch dvojčátek mi daruje. Co se týče oblíbenosti ji řadím velmi vysoko.. Díky!

Časopisy
Časopisy, které se Tomb Raideru věnují celkově (například GAME4U), jelikož by bylo zbytečné je roztrhat na cáry a založit do desek. Z ostatních časopisů, kde jsou o TR tak 4 stránky, články vyndavám a zakládám do desek. Momentálně mám 2x časopis GAME4U s TR1 a unikátní anglický PlaystationPro, kde je kompletní návod k TR1 (i když anglicky). Uznejte, že takový unikát jsem přeci nemohla roztrhat=)

Plakáty
Na ty jsem opravdu hrdá, protože za velice krátkou dobu jsem byla schopná nasbírat asi 4=) No a jsem na ně hrdá taky proto, že je přece hezké, když se na vás ze zdi usmívá milovaná Lara v opravdu kvalitní velikosti=) Plakát s Angelinou z TR1 a jeden modrý plakát mi přišel od jednoho milého člověka z Aukra, původně jsem sháněla jen knihu Kolébku života, tyto plakáty mi přišly jako bonus=). No a hnědý plakát s Larou Croft z The Last Revelation mám také dvakrát - o jeden jsem se skoro poprala s Lufíkem na Aukru (nebojte, vyřešily jsme to kompromisy;)) a druhý mi přišel s hrou z GAME4U i s časopisem. Plakát z TV Tip Seriálu jsem dostala od kamarádky a krásný plakát z TR Legend mi zaslala jedna návštěvnice blogu za malou službičku=) No a již zmíněný modrý plakát z Legend mám též dvakrát, moje kamarádka z intru ví o mé TR posedlosti, proto si ho nemohla nechat=) Díky! No a dalších (asi 8=)) plakátů mi přišlo, když mi jeden milý pán z aukra poslal 22 časopisů se články s Larou. Takže i jemu moc děkuju! A jsem mu fakt vděčná! Plakátů je celkem 20.
Boxy na CD
Příjemný způsob uchovávání CD=) Oba boxy jsou filmové, první kostkatý je z jednoho internetového obchodu, kde jsem získala i podložku pod myš, druhý je z Aukra.

Podložka pod myš
Krásná podložka pod myš s Angelinkou na motivy filmového Tomb Raidera. Ze stejného obchodu jako předchozí předmět, stejně levně a stejně rychle. To víte, že ji nepoužívám, ještě by se ošoupala! ;)

Desky s články z časopisů: Způsob, jak mít všechny články o Laře Croft při jednom a nehledat je při tom neprakticky v každém časopise zvlášť, je poměrně jednoduchý - totiž vytržení článku z časopisu a jeho založení do desek=) Přiznám se, že všechny články nejsou originální, články z časopisů, které mi utekly jsem si vytiskla od někoho, kdo mi je mile naskenoval=) Momentálně moje desky obsahují 31 článků se hrou Tomb Raider - 3 články o TR1, 2 články o TR 2, 3 články o TR3, 2 články o TR4, 2 články o TR5, 3 články o TR7, 4 články o TR Anniversary, 6 článků o TR8, 3 články o prvním filmovém Tomb Raideru, jeden článek o životě Angeliny Joliové a jeden je z Dívky, Lara Croft je zde jako pomocnice při rozchodu s klukem, velice zajímavý článek=) No a pak Excalibur, kde je článek o ženských počítačových hrdinkách, figuruje tam Lara Croft.

Řasenka Oriflame Visions "Lara Croft": Takový exkluzivnější přírůstek do sbírky, řasenka s barvou Lara Croft. Je hezké jít po městě a vědět, že stejnou řasenku třeba používá i Lara=) Řasenka je z jedné série Oriflamu, kde najdete i řasenky značek Catwoman, Tom a Jerry atd..=)

Speciální sběratelské karty k filmům: Nemám bohužel všechny, nýbrž dvacet celkem (18 z prvního filmu a 2 z druhého). Všechny mám ale z Aukra, kde mi je prodala jedna moc milá slečna. Tímto ji zdravím a moc jí děkuji, karet si doopravdy vážím!;)
No, a to je prozatím vše. Moje sbírka dále obsahuje nekonečně obrázků, dále jsou to boxy na některé předměty vlastní výroby či záložky do knih též vlastní výroby nebo přívěsky na klíče, které zde neuvádím. Ale abyste nebyly ošizeni, můžete se podívat na fotky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lufík Lufík | Web | 26. září 2008 v 23:38 | Reagovat

Moc pěkný článek :) ale kdybych tu měla napsat co všechno mám já tak tu sem až do rána :D

2 Žanettka Žanettka | 27. září 2008 v 9:23 | Reagovat

Lufík: =P

3 David David | E-mail | Web | 27. září 2008 v 10:30 | Reagovat

Není zač, ještě, žes nakonec ty knihy vyhrála, jinak ten komiks Legenda o medusině masce je vážně moc pěkný! Taky mám to štěstí ho vlastnit, a ty kresby co v něm jsou a vůbec celý komiks je vážně super! Akorát tam je zase úplně jiná historie Lary - při neštěstí v Himalájích tam údajně v tom letadle zahynul její milenec, dočetla ses to  tam také?

4 Žanettka Žanettka | 27. září 2008 v 11:46 | Reagovat

David: Ano, život Lary Croft je opravdu záhadný! Dočetla jsem se též, že Lara neoplakala jen své rodiče, ale i svého snoubence. No, kdo ví - třeba je právě onen zahynulý milovaný důvodem, proč se Laře tak nedaří ve vztazích?

5 David David | E-mail | Web | 27. září 2008 v 16:43 | Reagovat

možná ano - Laře se udělal psychycký blok, nemůže navázat žádný větší citový vztah po tomto neštěstí, kdo ví?

6 R.E R.E | Web | 2. listopadu 2012 v 11:13 | Reagovat

moc krasna sbirka:) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama