___________________________________________________________________

TENTO BLOG JE NEAKTIVNÍ. VEŠKERÝ OBSAH JE PŘESUNUT NA WEB


KDE SE MOMENTÁLNĚ NACHÁZÍ MÁ BLOGGERSKÁ PRÁCE.
__________________________________________________________________

Děkuji všem přátelům, spřáteleným blogům a fanouškům za jejich dlouhaletou podporu a přátelství. Nikdy na vás nezapomenu a moc pro mě znamenáte. Budu se na vás těšit na Lařině encyklopedii.

Říjen 2008

Demo je již ke stažení!

31. října 2008 v 22:28 | Žanettka
Jistě jste si to už všichni zjistili a stáhli. Na www.tombraiderchronicles.com je ke stažení PC demo Tomb Raider Underworld, ovšem pozor - velikost je 1.2 GB. Nebudu vám nic prozrazovat ,stejně to už víte, jistě jste si ho zahráli. Snad jen můj objektivní názor - naprostá bomba, krása, nádhera, co chcete, tohle demo je prostě dokonalost sama.

P.S. Zítra vám přinesu svou exkluzivní recenzi dema spolu s hodnocením a screenshoty.


Vtipná bublina pro listopad 2008

31. října 2008 v 15:00 | Žanettka |  Vtipné bubliny
Nejvtipnější komentář měla Tomb Raider. Díky!

Recenze

31. října 2008 v 11:30 | Žanettka
001

,,Kde má copánek?!", podivila jsem se, když jsem poprvé spustila hru Tomb Raider: Legend. Naprosto mě překvapilo, že jsem místo klasického vlajícího copu na Laře viděla poskakovat docela srandovní culík. Vůbec celá Lara byla jiná a mně se to strašně nelíbilo, protože jsem byla zvyklá na tyrkysová trička. Po pár minutách jsem ale změnila názor. Sedmé pokračování nosí podtitul Legenda právem. Po Angel of Darkness se Lara Croft stala jen pouhou minulostí. Eidos totiž zbavil Core Design práv na hru Tomb Raider a vložil ji do rukou Crystal Dynamics. Ty čekal velký úkol - oživit prsatou herní legendu a neudělat z ní frašku, jako se to stalo v případě Angel of Darkness, jak říkají někteří recenzenti a herní kritici. Povedlo se jim to? Pojďmě prozkoumat všechna tajuplná zákoutí této hry. Držte se, Legenda přichází...

Sedmý díl Tomb Raidera byl v období rané tvorby téměř dva roky. Přišel duben roku 2006 a Lara Croft se najednou opět vrátila na pulty s hrami, na titulní stránky časopisů a do srdcí všech starých i nových fanoušků, jen poněkud jiná, přesto ale pořád stejná. Už neměla tyrkysové tričko a už neměla svůj cop. Crystalové totiž (také s pomocí původního tvůrce Lary) docela rázně Lařin vzhled vylepšili. Krátká trička a obyčejné culíky jsou zřejmě po deseti letech modernější než dlouhá trička a copy. Ale oblečení nechme stranou. Samotná Lara prodělala několik zásadních změn. Zaprvé vypadá opravdu hodně reálně, na nohách jsou patrné svaly, na zádech páteř, také oči už má přiměřeně velké, nemá je tak přehnaně napatlané různými líčidly a dokonce je oproti Laře z Angel of Darkness podstatně omladěna (objevila se informace, že příběh v Legend se děje těsně po příběhu s Xianskou dýkou, to znamená v roce 1997). Naučila se nové pohyby, umí zacházet s několika novými zbraněmi a našla si nové přátele, počítačového experta a technického poradce, také kuchaře v jedné osobě Zipa a poněkud vážného, ovšem historicky založeného a znalého Alistera. Pamatujete na rodinného přítele Winstona? I toho zde potkáme, budeme kolem něj neustále procháze v hale sídla Croftů v Cronwallu, i když on bude jen pitomě stát na místě a civět na schody.

jkl

Co vás okamžitě praští do očí je zcela nový a originální herní design. Hned v první misi budete žasnout nad krásnými třištivými a blýskavými vodopády, nad krásnou hudbou, která se odlišuje v každém levelu a je dělaná přesně na míru, ať už se budete divit nad krásnými detaily obličeje, kdyyž Lara ve videosekvencích (mimochodem, opravdu hodně častých videosekvencích) mluví, či nad opravdovostí a ladností jejích pohybů. Zkrátka kdokoliv si sedne před monitor a pustí si Tomb Raider Legend, bude jen žasnout. Chyby bude nacházet až po několika hodinách hraní. Ani Legenda není bezchybná. Nejvíce se hře vyčítá jednoduchost a krátká doba hraní (pouhých 10 hodin). Projíždíte misi za misí, čekáte něco velkého a najednou je konec (i když, závěrečný boj s Amandou vám nejspíš dá hodně zabrat). Ale i když budete mít hru dohranou, stále to nebude na 100%, jelikož musíte najít všechna tajemství a dokončit časovky ve všech úrovních hry. Časovky jsou naprostou novinkou hry, jsou zábavné, ale někdy i těžké, tak těžké, že si budete rvát vlasy. Odměny za ně ale stojí za to. Většinou jde o outfity (můžete jich získat přibližně 30), bonusové filmy, životopisy postav a další. Další novum, které hra nabízí je výběr obtížnosti na začátku vašeho dobrodružství. Pakliže se cítíte jen na hledače, na dobrodruha, kde už Laru každá střela bude stát tak půlku zdraví, či jste opravdový vykradač hrobek, pak ale počítejte s tím, že vás dokončení hry bude stát nervy a spoustu, spoustu neslušných slovíček. Navíc stěžené budete mít i Lařino oživování - dřívě jsme u sebe mohli nosit třeba 20 lékárniček, ovšem tentokrát se jich Laře nevejde do batůžku více než 3.

Povězme si něco o příběhu. Víte vůbec, jak zemřela Lařina matka? Podle této hry je uvězněná kdesi v mystickém městě Avalon. Hra totiž začíná úvodním videem, kde Lara a její matka havarují kdesi v Himalájích. Obě těžký pád přežijí, ovšem o pilotovi se to říct nedá. Dostanou se k tajemnému kamennému kruhu, kde se Lara dotkne tajemného kamenného předmětu a vyvolá jakousi reakci zeleného světla, které pohltí její matku. Laře tehdy bylo sedm a od té doby si dává za vinu její zmizení. Legenda je o hledání pravdy o její matce. Ovšem další důležitou postavou se stane Amanda Evert, Lařina bývalá kamarádka a současná sokyně. Totiž Lara se soustředí na hledání Excaliburu, opravdu jde o ten Excalibur, který ovládal král Artuš, ano, bájného meče, který má božskou sílu a který, jak se Lara domnívá, kdysi způsobil zmizení její matky. Jenže kousky meče jsou rozštěpeny po celém světě a Lara se pro ně vydá do Peru, kde jí pomůže přítelkyně Anya, Japonska, kde se popere s Yakuzou, do Ghany, Kazachstánu či Nepálu kde najde pověstný Ghalali Key. Jak to dopadne vám ale už neprozradím, to musíte zjistit sami, až si tuto báječnou hru zahrajete=)

w

Dříve jsme si mohli v Tomb Raideru zajezdit i na různých dopravních prostředcích. Ptáte se, je-li to možné i tady? Protože každý, kdo se podílel na Tomb Raiderovi Legend, si musel projet celou sérii od začátku až do konce, tak vám můžu prozradit, že Crystaláci vědí, že vozidla patří k Laře stejně jakko zbraně. Tudíž si pojezdíme a to na motorce. Budete ovšem muset zvládat řízení i střílení naráz a to vás bude stát pár nervů. Pokud se totiž budete soustředit jen na jedno, mohlo by se docela dobře stát, že se Lara ošklilvě vyseká anebo ji někdo ošklivě odpráskne.

Nakonec mi zbývá dodat už jen pár slov a ta věnuji Crystal Dynamicsu za to, že znovu reinkarnoval zdánklivě mrtvou sérii a vrátil ji opět do srdcí stálých i nových fanoušků, i když bez copánku. Takže hoši, odvedli jste skvělou práci! Děkujeme!

Klady:
- zcela nový design celé hry
- nová Lara
- návrat k starým principům hry Tomb Raider
- vylepšení zbraní a pohybů
Zápory:
- občas nepřehledná kamera
- krátká herní doba
- moc lehké puzzle
- trošku pomotaný příběh

Hodnocení:
Doupě 7,9
Level 7/10
Moje hodnocení: 95%
Kdo v obchodě jen projde kolem Tomb Raider Legend, aniž by se na ni jen podíval, udělá obrovskou chybu. Lara je zpátky v legendárním dobrodružství.

Platformy:
PC, PS2, X-Box 360, PSP, Mobil

Nové fotky figurek

29. října 2008 v 19:08 | Žanettka |  Novinky
Protože nevím, co nového sem dát, tak jsem alespoň nafotila své figurky v obalech. Můžete se podívat do Mojí galerie.


Galerie aktualizována

28. října 2008 v 13:04 | Žanettka |  Novinky
Nové fotky a složky v Mojí galerii jsou odteď dostupné. Užijte si je!

Lařiny fanynky

28. října 2008 v 12:31 | Žanettka |  Něco o Laře Croft
Je hodně názorů na holky, které se oblékají jako Lara Croft. Většinou jsou to názory negativní. Já ale proti těmto dívkám nic nemám, osobně se mi taky Lařin styl líbí=) Tady jsem proto dala pár videí, kde si některé můžete prohlédnout.

Tak demo bude v pátek

28. října 2008 v 12:01 | Žanettka
Řeknu vám, že jsem opravdu naštvaná. Od rána sedím u počítače, abych si stáhla PC demo, a dozvím se, že demo pro PC verzi bude ke stažení až v pátek 31.října a že dnes bude ke stažení demo jen pro X Box 360. Pánové z Eidosu mě s jejich propagací hry pěkně štvou! Tak snad v pátek... Doufejme...

Figurky Lary z filmu Lara Croft: Tomb Raider

28. října 2008 v 11:11 | Žanettka
Celkem hezká figurka, vlastně spíš panenka=) Lary z prvního filmu. Co jsem viděla, tak výška kolem 30 cm, možná i víc, zřejmě bude i pěkně drahá. Výrobce neznám. Na obrázku můžete vidět také figurku v koženém oblečení, zřejmě je ze stejné série, protože vzhled i velikost mají obě stejné. Bohužel v České republice není dostupná ani jedna.
Celkem povedené figurky (opět jde zřejmě o sérii tří figurek), velikost, cenu a výrobce si ani nezkusím odhadnout, jen vám prozradím, že v Čechách ji neseženete.
Spíše socha nežli soška nebo figurka, není na prodej, jak je vidět z obrázku, zřejmě je to fotka z nějakého muzea voskových figurín. Vpravo můžete vidět i Ricka O'Conella z filmu Mumie=) Uznejme, že obě sochy jsou velmi povedené.
Zajímavá kloubová figurka Angeliny, podle mě jí ale vůbec není podobná. Nevím nevím, jestli bych si ji vůbec pořídila. Cena, výrobce a velikost jsou mi neznámé. Zřejmě jde o unikát "vlastní výroby", to je, že si někdo koupí barbínu a našije na ni oblečení. Nápad je to ale hezký=)
Velice zvláštní socha, tyto obrázky jsou jediné, na kterých jsem ji viděla, zřejmě se jedná o unikát. Unikát, který měří zhruba 50 cm. No, záleží na vkusu každého z vás, jestli se vám líbí, podle mě ale nic moc. I když má svoje kouzlo.
Pěkná figurka, zajímavé je, že v Čechách tato figurka dostupná není, ovšem dvě skoro stejné figurky z druhého filmu u nás dostupné byly. Je to škoda, tahle se mi docela líbí. Velikost, cenu ani výrobce neznám.
Velice zajímavá busta Angeliny z prvního filmového dobrodružství. Nic o ní nevím, jen to, že je od firmy SOTA, tudíž bude pekelně drahá. A svítí, jak je vidět z obrázku=D V ČR zatím nedostupná.

Figurky Lary z filmu Tomb Raider: Kolébka života

27. října 2008 v 19:13 | Žanettka
Překrásná, naprosto luxusní a jedinečná soška Lary, detailně a kvalitně zpracovaná. Je vysoká 25cm, vyrábí ji SOTA a její cena je věru 5004 Kč na delta-shop.cz. Každý si musí uznat sám, zda za to stojí, já bych to ale za ni dala. S její koupí neváhejte příliš dlouho, vyrobeno pouze 2500 kusů tohoto výrobku.
Krásná mini busta Angeliny z druhého filmu. Bohužel není dostupná v České republice, což je veliká škoda, s radostí bych si ji koupila. Zřejmě u nás ani nebude. Výrobcem je SOTA, velikost 13 cm. Nejspíš bude stát hříšný prachy=)

Sympatická figurka, u nás byla na eshop.stargate.cz k dostání, ovšem dnes už ji tam nenajdete (zřejmě totální výprodej zásob). Každopádně, na podrobnosti se můžete zeptat Irmik, ta ji má=)
Velice podobná té předchozí, jen zde máme Laru v jejím slušivém stříbrném vodním obleku. Stejně jako předchozí jste si ji mohli koupit na eshop.stargate.cz, ovšem na cenu, velikost a výrobce se musíte opět zeptat Irmik=)
Další nepřekonatelně nádherná soška, opravdu bych dala nevím co za to, kdybych tuhle měla doma. Bohužel ji ale v Čechách neprodávají =( Jediné, co vám mohu prozradit je, že ji vyrábí SOTA, takže bude nejspíš pěkně drahá. Navíc je také limitovaná, stejně jako první soška.
Nevím, která z těchto dvou je "správná" verze, nevím, jestli se prodávají obě nebo ani jedna=D Každopádně mně se líbí ta vlevo. Výrobcem je SOTA.

Nová fanouškovská sbírka!

26. října 2008 v 21:00 | Žanettka |  Novinky
David byl svolný s uveřejněním fotek jeho sbírky na tomto blogu. Jeho sbírkaje moc pěkná, některé věci má i dovezené ze zahraničí. Fotky najdete ve Vaší galerii ve složce David.