___________________________________________________________________

TENTO BLOG JE NEAKTIVNÍ. VEŠKERÝ OBSAH JE PŘESUNUT NA WEB


KDE SE MOMENTÁLNĚ NACHÁZÍ MÁ BLOGGERSKÁ PRÁCE.
__________________________________________________________________

Děkuji všem přátelům, spřáteleným blogům a fanouškům za jejich dlouhaletou podporu a přátelství. Nikdy na vás nezapomenu a moc pro mě znamenáte. Budu se na vás těšit na Lařině encyklopedii.

Listopad 2008

Figurky Lary z TR I

29. listopadu 2008 v 17:56 | Žanettka
Upřímně řečeno, tuhle sošku bych chtěla mít ve své sbírce, je fakticky kouzelná. Bohužel ale u nás ji neseženete. Klidně bych si ale pro ni dojela do zahraničí=) Výrobce ani cenu vám neprozradím, velikost je ale zřejmě mezi 25 - 30 cm a je zřejmě vyrobená z plastu.Též krásná a detailně propracovaná, jen je škoda, že ani tuhle u nás zkrátka neseženete. Velká je přibližně stejně jako ta předchozí. Pak se tu objevila ještě jedna figurka, úplně stejná, jen jinak barevná, nazvala jsem ji "zlatá verze" a najdete ji na obrázcích níže. Nevím jak vám, ale mně se rozhodně líbí víc ta barevná. I když ta zlatá hezky připomíná level Midasův palác =)

Série těchto figurek nás provází od prvního do posledního dílu. Tuto sérii poznáte okamžitě - je význačná tím, že Lařin obličej je vždy tak trošku šišatý a ne moc povedený a také že s figurkami se nedá nijak pohybovat, jsou určeny pouze k výstavě. A ke každému dílu bylo vyrobeno přesně tolik druhů figurek, kolik outfitů v něm vystřídá sama Lara. Navíc jsou velké zhruba 10 - 15 cm a jejich cena není vysoká. Od Davida třeba vím, že ve Francii byly přidávány jako dárky k časopisu Lara Croft a jedno číslo vyšlo zhruba na 69 českých korun. Série, v níž tato kolekce vychází, se jmenuje Atlas scene collection. Jsou dostupné hlavně v Anglii, Francii a samozřejmě v Americe. Z TR I vyšly dvě figurky z této série - první jak bojuje s T-Rexem a druhá s oblekem z Lařina domu.

Tato figurka se prodává hlavně v Americe a v Anglii. Vím ale o jednom člověku z této republiky, který ji vlastní a tím je David, který ji má dovezenou právě z Anglie. Takže na podrobnosti se poptejte jeho=) Osobně se mi ale tahle figurka moc nelíbí, dle mého vkusu má divný obličej a moc velké proporce. V balení se zbraněmi a dvěma nepřáteli.

Další pěkná soška. Nevím ale, jestli se mi líbí natolik, abych se za ní hnala do zahraničí jako pro tu první=) Ale má své kouzlo a kdybych ji viděla ležet na ulici, určitě bych ji tam samotinkou nenechala a adoptovala si ji do své sbírky.

Opravdu unikátní soška, velikost mezi 20 - 25 cm. Je velice dominantní a vzácná! Byl vyroben pouze omezený počet kusů tohoto výrobku, takže pokud se nestane zázrak nebo se nepokusíte vykrást nějakého TR fanouška v Americe, asi ji nezískáte=)

Tahle zvláštní figurka je velice tajemná, není mi znám její výrobce, velikost ani cena, jen vím, že je z nějaké série figurek superhrdinů, proto takové propracované "chlapské" svaly. Mému vkusu moc nesedí, ale někomu se samozřejmě může líbit.

S touhle figurkou jsem trošku na vážkách kam ji vlastně zařadit, zda k figurkám z TR I nebo z TR III. Ovšem nemůžu si pomoct, ale ty sloupy mi vážně připomínají misi v Řecku. Velikost by měla být plus minus 20 cm a je ze série figurek Playmates Toys & Eidos.

Tak tahle mi připomíná takové ty akční figurky, s kterými jsme si s bráchou před (mnoha a mnoha) lety hráli... Vystouplé svaly a klouby pevné a odolné vůči kroucení malých dětí =D Jako by vystoupila z nějakého komiksu, že? Vypadá až podezřele opravdově, skoro živě. Bohužel vám neřeknu žádné bližší informace=(

Opravdu miloučká a povedená soška naší milované archeoložky, velmi se mi líbí. Také dioráma za ní i její pohyb jsou úchvatné. Z obrázku můžeme vysledovat jakousi supermanku dělanou v podobném stylu, lze tedy usoudit, že tato Lara je z nějaké speciální série ženských hrdinek.

Velice miloučká a hezká soška. Z toho, co jsem vypozorovala, můžu říct, že má otáčecí jen hlavu (ale ani tím si nejsem jistá). Bohužel, tento unikát v ČR neseženeme. Ovšem dle poslední fotky barevné figurky se můžete podívat, jak je přibližně velká v rukou zřejmě jejího velkého fanouška=) No a jak je vidět, i tady se objevuje zlatá verze, ovšem u téhle figurky si nejsem jistá, zda se nejedná spíše o nedodělanou figurku, než její zlatou verzi=) Škoda, že v Čechách nemáme speciální obchod jen na tyto figurky, co?

Spíše socha než soška nebo figurka, tohle je foto z jednoho amerického obchodního domu. Zřejmě je to poutač na hry.

Tohle je ozdoba jedné soukromé zahrady. Bydlet v sousedství, odkoupila bych ji=) Je moc hezká.

Vaše Tomb Raider sbírky

28. listopadu 2008 v 19:46 | Žanettka |  Od vás
Díky, že mi pilně zasíláte své krásné a jedinečné sbírky Tomb Raider. Jsem vám moc vděčná a jen posílejte dál! A vy další, kdo se chcete se svými věcmi pochlubit, pište na mail: ZanetaM91@centrum.cz

Nové věci do sbírky

28. listopadu 2008 v 17:48 | Žanettka |  Novinky
Nafotila jsem pro vás pár krásných nových věcí z mé sbírky, tentokrát jsem je ale dala do tohoto článku, abyste je nemuseli pracně hledat=) Už jen proto, že galerii své sbírky jsem trochu předělala. Můžete si ji prohlédnout v rubrice Něco o mně.


Tomb Raider VIII

27. listopadu 2008 v 10:20 | Žanettka
Máte problém v TR VIII: Underworld? Svěřte se!

Tak Underworld v češtině bude až 5.12....

27. listopadu 2008 v 9:24 | Žanettka |  Novinky
Ano, ne o týden později, ale o dva týdny. Underworld bude s českými titulky na naších pultech až 5.12. a to jak v normální, tak i ve speciální sběratelské edici. Ach jo. Holt s vydáním hry už my nic nenaděláme. Musíme jen hloupě čekat.

Informaci vím z blogu Lufíka.

Podepsané foto Lary pro mě!

27. listopadu 2008 v 9:06 | Žanettka |  Něco o mně
Nedávno mi psal kamarád Vetřelec, že potkal na ulici Laru Croft. Řekl jí, že jedna jeho kamarádka by měla moc velkou radost, kdyby se jí Lara podepsala na fotku. Lara tedy ze svého batůžku vylovila sympatické foto a fix a podepsala mi fotku i s věnováním! Děkuju Laro a děkuju Vetřelcovi, že ji pro mě získal!

P.S. Vetřelec se ale ocitl v ohrožení života, když na něj svůdná archeoložka vytáhla pistol - prý vetřelce nesnáší. Nakonec si to ale vysvětlili a rozloučili se s úsměvem.

Díky, Lucko!

27. listopadu 2008 v 9:00 | Žanettka |  Pro vás
Lufíkovi musím moc poděkovat, protože pro mě udělala moc dobrý skutek. Před týdnem jsem se podívala na internetovou aukci a našla jsem tam předmět, na který jsem moc dlouho čekala. Bohužel byla mezi přihazujícími i Lucka. Tak jsem jí napsala, že bych ten předmět moc chtěla, protože jsem na něj dlouho čekala. I když sama tu věc nemá a chtěla ji, tak mi ji přenechala. Tímto článkem bych jí chtěla poděkovat a vám vzkázat, že kdokoliv z vás jste si mysleli, že Lucka je snob, není to pravda! Je to opravdová kamarádka a sama předmět, který ona sama chtěla mi nechala, protože jsem ji o to poprosila (tím nechci říct, abyste jí psali pokaždé, když si něco bude kupovat na aukci a vám by se to líbilo - mně pomohla, protože jsme dlouholeté kamarádky).
Takže Lucko, moc ti děkuju. Aukci jsem bohužel nevyhrála, nějaký pitomec mě neustále přehazoval, tak jsem se na to vykašlala. Takže Lucko díky a mrzí mě, že ji nevyhrála ani jedna z nás, když jsi mi ji tak mile přenechala.

Šlo o tento předmět:
Takže Lucko, ještě jednou dík!

Co pro tebe znamená Lara Croft?

25. listopadu 2008 v 13:17 | Žanettka |  Ankety
Laru Croft můžete buď milovat nebo nenávidět, to je jasné. Mě ale zajímajé vaše pocity trošku podrobněji, tudíž se vás ptám: Co pro vás znamená Lara Croft? Pro mě osobně je teda báječným životním vzorem.

Další spřátelený blog

23. listopadu 2008 v 13:23 | Žanettka |  Novinky
Jedná se o blog Croftky a Fantomky a najdete ho v oblíbených stránkách pod Galerií. Určitě se podívejte!
Oběma děkuji za spřátelení!

Obal

22. listopadu 2008 v 19:16 | Žanettka

Originální obal k CD, PC verze:
Potisk na CD: