___________________________________________________________________

TENTO BLOG JE NEAKTIVNÍ. VEŠKERÝ OBSAH JE PŘESUNUT NA WEB


KDE SE MOMENTÁLNĚ NACHÁZÍ MÁ BLOGGERSKÁ PRÁCE.
__________________________________________________________________

Děkuji všem přátelům, spřáteleným blogům a fanouškům za jejich dlouhaletou podporu a přátelství. Nikdy na vás nezapomenu a moc pro mě znamenáte. Budu se na vás těšit na Lařině encyklopedii.

Prosinec 2008

Jsem pryč

31. prosince 2008 v 12:43 | Žanettka |  Novinky
Prosím omluvte, že jsem vám zapomněla napsat, že odjíždím. Vracím se 2.1. a ten den se pokusím vše dhnat. Před odjezdem totiž bylo tak nějak moc práce a málo času, takže jsem si nenašla ani čas vám to říct, omlouvám se=) Tak se nezlobte a všechno bude v pátek.

P.S. A už mám Underworld!=)

Themes Creator

28. prosince 2008 v 18:13 | Žanettka |  Download
Vlastníte telefon značky Sony Ericsson a chcete, aby mu to slušelo? Pak tu pro vás mám unikátní vychytávku! Je to program Themes Creator, který je schopný pro vás vyrobit schéma na přání! Stačí vybrat model telefonu, nahrát obrázky a je to. Samozřejmě ho musíte nejdřív stáhnout a nainstalovat. Poté v menu File vyberte Change Phone a vyberte si váš SE model. No a pak už vám stačí jen si obrázky přizpůsobit velikostem, které tam máte napsané a je to=) Můžete si vyrobit schéma se svým oblíbeným filmem nebo s Larou, zkrátka s čímkoliv chcete. Jo a poznámka: Kdybyste náhodou nenašli váš telefon, zkuste model o jeden stupeň vyšší nebo nižší (např. máte-li SE w890i jako já, tak ten tam právě není, ale fungujou na něj i schémata z modelu w800i). Tak si program užijte! Mému mobilu totiž Lara nebo Kriminálka Miami opravdu sluší!=)


Tomb Raider Underworld 2D

28. prosince 2008 v 13:21 | Žanettka

Není to tak dávno, co vyšel poslední díl legendární hry Tomb Raider. Ovšem ještě mladší je její mobilní verze, jejíž menší recenzi vám právě přináším. Ovšem není to ta "hezčí" verze, která je ve 3D grafice, tentokrát se musíme spokojit "pouze" s tou Larou ve 2D enginu. Tomb Raider na mobil tu byl už před lety. Počínaje Oiris Codex, kde si mobilní Lara vypůjčila podobu té počítačové z Angel of Darkness. Poté přišel TR Anniversary, který vydal sám Eidos a tentokrát nám Eidos přináší i Underworldovou Laru. Nenechte se ale zmást na první pohled. I když hra je v 2D grafice, i u ní uvidíme výrazná zlepšení oproti starším 2D Tomb Raiderům jak ve vzhledu hry, tak v pohybové části. Lara už se přeci jen bude hýbat trošku opravdověji, bude dělat vše, co umí ve své počítačové inspiraci. Též vás bude doprovázet její věrný přítel Zip a v cestě vám bude stát ošklivá Natla.

Jedinou výtku k té hře mám - ani mě nestálo moc sil ji dohrát. Mezitímco ve starších mobilních verzích měla Lara projít zhruba 12 levelů, zde bude prozkoumávat jen 4. I když nejsou zrovna krátké, budete řešit nejrůznější puzzly a hledat kameny a klíče, jak už to ostatně u Tomb Raideru bývá, i tak jste ale schopni hru dohrát takřka do hodiny, a to není žádná sláva. Navíc celá hra je postavená na úplně stejném principu, což je hledání přeskakování z římsy na římsu, hledání klíčů a krystalů a jejich následné vkládání do zámků ve zdech a střílení po dvou druzích nepřátel, nepočítaje proradnou Natlu. S tou se setkáte celkem dvakrát - poprvé vám uletí a podruhé ji zdoláte ne zrovna moc těžkou strategií. Snad jediným zpestřením hry je nález onoho Thorova kladiva a jeho použití na konci hry, ale ani při tom se moc nezapotíte. Též skládání různých puzzlů, díky nimž se budete dostávat dál není k zahození, ale od mobilních vývojářů a této hry bych nejspíš očekávala trochu víc.

Doufám, že vás tato recenze neodradila! Je to čistě jen můj názor. Každý správný tombraiderovec by si tuhle hru určitě měl zahrát na svém mobilním přístroji a posoudit sám. Třeba se vám to bude líbit. Třeba se mi ta hra moc nelíbí jen proto, že mám radši na mobilu jinačí hry, nebo proto, že jsem ji hrála na malém rozlišení. I tak má ale v mém mobilu své místo a ráda si ji občas zahraji.

Výrobce: Eidos Mobile

Žánr: Akční adventura

Rok vydání: 2008

Testováno na: Sony Ericsson Z530i (128x160)

Moje hodnocení hry: 70%Poznámka: Screenshotů je zatím málo, přidám je postupně.

Hudba nebude

28. prosince 2008 v 12:28 | Žanettka |  Novinky
Díky vašim hlasům jsem se rozhodla, že sem žádnou hudbu nedám. Proč taky, když převážně hlasujete, že ji sem nechcete. A dávám vám za pravdu - mně taky na blozích víc vadí než je mi příjemná=)

Krásné animace od Tomb Raider

28. prosince 2008 v 12:14 | Žanettka |  Od vás
Tomb Raider vyrobila pro všechny své spřátelené blogy opravdu originální dárečky k Novému roku! Jsou jimi krásné, třpytivé animace. Tady je společná a ta moje. Díky Tomb Raider, mám z nich velkou radost!

Společná animace:

Animace pro mě:
Moc děkuji!

Nové spřátelené blogy!

28. prosince 2008 v 12:11 | Žanettka |  Novinky
V poslední době přibyly celkem čtyři spřátelené blogy, ale nějak mi nezbyl čas vám to říct=) Tak vám to říkám teď. Určitě je navštivte, protože všechny jsou velmi povedené.

Přání od Lufíka k svátku!

27. prosince 2008 v 13:54 | Žanettka |  Od vás
Lufík mi vyrobila krásné přání k svátku! Moc si toho vážím! Děkuji Lucko, a děkuji i všem ostatním, kteří si na mě vzpomněli!
Děkuju!

Nové přírůstky ve sbírce Irmik

25. prosince 2008 v 21:37 | Žanettka |  Novinky
Irmik měla vážně bohaté Vánoce jak na Angelinu, tak na Laru=) Já ji gratuluji a figurku upřímně závidím! I ten box na CD. Podívat se můžete tady.

Tak co Ježíšek?

25. prosince 2008 v 15:00 | Žanettka |  Novinky
No, tak se pochlubte! Co vám přinesl Ježíšek? Mě osobně potěšil lepsím mobilem, než jsem si mohla přát! Původně jsem chtěla SE K550i, ale asi si Ježíšek řekl, že jsem byla opravdu moc hodná, tak mi místo toho donesl opravdu špičkový SE W890i, na kterém si své oblíbené JAVA hry užívám naprosto fantasticky! Takže mám z letošního Ježíška vážně radost. A jak jste na tom vy?

Šťastné a veselé!!!

24. prosince 2008 v 11:45 | Žanettka |  Pro vás
Přeji vám, mí milí návštěvníci, přenádherné Vánoce, ať si pod stromečkem najdete všechna vaše tajná přání, ať se máte všichni rádi, ať jste veselí a nejezte až do večeře, ať uvidíte zlaté prasátko!!!
K tomuto jedinečnému okamžiku v roce jsem pro vás připravila malý vánoční dárek, který si můžete rozbalit už teď, ne až pod stromečkem. Jde o můj vánoční balíček, ve kterém najdete pár Larovských vánočních potěšení.


1) Vánoční Lara - vystřihovánka: Jde o trošku předělanou vystřihovánku Lary. Věřím, že někteří z vás jsou šikovní a zruční, proto mou "speciální" vystřihovánkou nepohrdnou. Můžete si díky ní tak krátit dlouhé chvíle čekání na Ježíška=)
2) TR AoD ScreenSaver: Překrásný spořič na plochu s tématem Tomb Raider Angel of Darkness. Stačí pouze nainstalovat a pak už jen ve vlastnostech nastavení monitoru nastavit. Tento spořič mám moc ráda, proto věřím, že i vám se zalíbí.
3) Tomb Raider kalendář 2009: Vyrobila jsem vám s pomocí programu Zoner Photo Studio 11 docela pěkný kalendář s tématikou Tomb Raider na rok 2009. Věřím, že se vám zalíbí. Není situovaný pouze na jeden díl, je to takový "mix".
4) Obleky: Několik obleků do TR Legend a Anniversary, v složce máte návod, jak do hry obleky vložit, takže vám tady moc motat hlavu nebudu=)
5) Desktop Lara: Spíše takový reklamní desktop s Larou, který jsme tu ale ještě neměli. Lara je kreslená, připomíná mi tak na půl Angelinu z prvního TR filmu a tak napůl Laru z AoD. Každopádně vám bude chodit po ploše a pít energetický nápoj. Stačí nainstalovat a pak při každém zapnutí počítače kliknout dole u hodin na malou ikonku satelitu.
6) 3D prezentace: No a nakonec jsme pro vás připravila 4 3D obrázky s Larou v prezentaci. Stačí ji spustit. Ovšem pozor, budete na ni potřebovat 3D brýle (jo, jsou to takové ty papírové brýle s červeným a modrým sklíčkem, které se používají v IMAXU=D), takže pokud je nemáte, je mi líto, ale do balíčku už se mi je nějak nepodařilo vložit. Mimochodem, prezentace je dělaná v PowerPointu 2003, takže v novém PowerPointu 2008 se obávám, že ji už nespustíte, takže se také omlouvám.

A nakonec: Až si soubor stáhnete, spusťte ho v programu Total Comander, protože když ho spustíte v Zipu, tak se vám nezobrazí složky a se složkami je to mnohem přehlednější.

Doufám, že se vám můj vánoční dáreček líbí! Takže si zkraťte čekání na večer a přeji vám krásné prožití dnešního jedinečného dne!
Vaše Žanett