___________________________________________________________________

TENTO BLOG JE NEAKTIVNÍ. VEŠKERÝ OBSAH JE PŘESUNUT NA WEB


KDE SE MOMENTÁLNĚ NACHÁZÍ MÁ BLOGGERSKÁ PRÁCE.
__________________________________________________________________

Děkuji všem přátelům, spřáteleným blogům a fanouškům za jejich dlouhaletou podporu a přátelství. Nikdy na vás nezapomenu a moc pro mě znamenáte. Budu se na vás těšit na Lařině encyklopedii.

Leden 2009

Recenze

31. ledna 2009 v 17:27 | Žanettka

Je to pár dní, co jsem tuto báječnou hru dohrála (možná tak dva, nevím to přesně) a chci se s vámi podělit o své zážitky z ní v této recenzi. Už když jsem recenzovala Demo TR Underworld, psala jsem vám, že se na celou hru moc těším. A řeknu vám, že bylo na co. Nejen, že jsem hru rozjela na mém starším PC stroji. I bez plného rozlišení a bez některých efektů mi hra poskytla tu nejlepší zábavu, jakou jen mohla. Tomb Raider Underworld si vás prostě získá úplně vším. Nejednou jsem si říkala, že pánové z Crystalu odvedli vynikající práci. Nejen dokonalou grafikou bez bugů. Nejen úžasným příběhem. Nejen postavami s motion capturingem. Ale hlavně splnili to, co slíbili a to jednoznačně považuji za úspěch. Třeba slibovali dlouhou herní dobu. Několik rozsáhlých misí a velký rozsah Lařina šatníku. Všechno to tam bylo a bylo to podáno opravdu luxusně.

Pamatujete na první trailer, který byl pro tuto hru zveřejněn? Jo, myslím ten, kde vybuchuje Croftovo panství. Hned tím celý náš příběh začne. Poté se podíváme do minulosti a postupně odhalíme přítomnost a budoucnost. V Legend byl mnohdy postihován zkratkovitý a nelogický příběh, šlo to sice pochopit, ale až za dlouhou dobu. Tentokrát to ale pochopíte hned a doslova vás to dojme. Setkáme se s několika postavami z minulosti, zmiňme například Alistera či Zipa nebo Amandu, ženu, kterou můžete buď milovat nebo nenávidět. Věřtě, že já ji v Legend nenáviděla, tentokrát ale u mě díky Underworldu získala malou šanci. Na druhou stranu jsem ráda, že proradná Natla byla poslaná do pekel. Moc se mi líbilo, že Crystalové navázali příběh jak na předchozí Legend, tak i na starší díly. Natla přeci byla v jedničce (nezapomeňme též na Anniversary) a v jedničce byl i Lařin proradný klon. Jo, tady byl opravdu velmi, velmi vylepšený, to je pravda. Navíc Natla se zdála zpočátku jako ta hodná a Amanda jako potvora (jo, ona je potvora pořád, já vím). Ale konec jistě všechny překvapí. Stejně jako smrt nebohého Alistera, mého oblíbence, kterou jsem málem obrečela a začala jsem toho pitomého klona nenávidět. Jak vidíte, Underworld odkrývá mnohá tajemství a tentokrát patří příběh k největším přednostem hry. No a po čem, že to Lara vlastně jde? Jo, je to ono tajemné Thorovo kladivo. A Lara tu skutečně hledá vstup do podzemí, aby našla svou matku. Jestli ji najde, to už neprozradím. To už zjistěte sami, až si Underworld zahrajete, protože za to vážně stojí. I pro ty, kdo třeba Laru nikdy nehráli. Návaznost na starší díly tu sice je, ale není zas tak výrazná, aby příběh nepochopil někdo, kdo Laru nikdy nehrál. Navíc vymakaný systém nápovědy je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro ty, kteří mají Tomb Raider tak říkajíc pod palcem.

Dopravní prostředky. I to byla jedna z věcí, kterou nám slibovali a ani na tu nezapomněli. Jo, projedeme se na motorce a to pořádně. Osobně raději chodím s Larou pěšky a výjezdy na motorkách nebo v autech pro mě většinou činily problém, ale tentokrát mě to vážně bavilo. A to proto, že po Laře nikdo nestřílel a nesnažil se ji shodit z vozidla, jediné, co existovalo byla Lara, její motorka a příroda kolem. Takže šlo krásně se soustředit na jízdu a plně si ji vychutnat. Co se týče tzv. headshotů, jsou tu, i když nejsou tak důležité, jako v předchozí Anniversary, ale je dobré je umět a dají se skvěle nacvičit na demoverzi. Aby je ale Lara mohla provést, musí mít plný ukazatel energie, nejde jich mrskat na každého nepřítele pět. Většinou když na vás zaútočí tři šelmy, headshotem zlikvidujete jen jednu, protože Lara díky headshotům energii vypotřebovává. A co se týče ukazatele zdraví, Lara se může oživovat nasbíranými přírodními zdroji nebo lékárničkami. A když je zraněná a chvíli po ní nikdo neútočí, její zdraví se částečně doplní samo. To považuji za jednoznačné plus posouvající hru opět o kousek blíže k realitě. Navíc povedený motion capturing vás natolik omámí, že budete mít pocit, jako by se to skutečně dělo a už dosti technicky vyvedená Legend bude oproti Underworldu brzy vypadat prkenně.


Co dodám nakonec? Sama ani nevím. Stále jsem plná zážitků z této báječné hry a musím uznat, že lepší práci tvůrci odvést nemohli. Je mi jich opravdu moc líto, protože se Underworld neprodává tak dobře, jak čekali, ale rozhodně se nemusí stydět za špatně odvedenou práci. Jo, Lara možná způsobila pád další firmy, ale my budeme díky Underworldu mít na Crystal Dynamics jen ty nejlepší vzpomínky. Ti, kdo ji už hráli, ví o čem mluvím, ti, kdo ji nehráli, ať si rychle pospíší, protože v balení vás nečeká jen hra, ale také bonusový disk, díky kterému hru budete vnímat ještě impulzivněji.


Klady:
- skvělý příběh, jeden z nejhezčích, který v TR kdy byl
- na tak povedenou grafiku, jakou Underworld má, nejsou systémové požadavky tak strašné
- nádherné prostředí
- plynulost a elegance pohybů
- návrat starých známých postav
- návaznost jak na nové, tak na staré díly TR
- a mnoho dalších...
Zápory:
- žádné

Hodnocení:
Level 8/10
Score 84%
Moje hodnocení: 100%
Tvůrci z Crystal Dynamicsu prokázali, že Tomb Raider není jen komerčním vyděláváním, ale že z něj mohou těžit i samotní hráči. Z Underworldu vytěží to nejlepší, co může herní průmysl nabídnout.

Platformy:
PC, X-Box 360, PS3, Nintendoo DS, PS2, Wii, Mobil

Lufík

29. ledna 2009 v 21:48 | Žanettka
Zde zveřejňuji nejzajímavější fotky z Lucky blogu, spíše věci, které nejsou normálně k dostání v ČR, nebo jsou k dostání pouze výjimečně. Také zde uvidíte fotky, které Lucka nafotila speciálně pro mě. Proto prosím tyto fotky nekopírujte. Mrzelo by to mě i Lucku.

P.S. Děkuji Lucce za její příspěvky!

1. Komiksy - komiksy jsou v angličtině. Alespoň si ji Lucka pěkně procvičí=) Jsou prý opravdu pěkné a dělané různými způsoby, jak můžete vidět na obálkách. Většina je ale zřejmě malovaná stejným animátorem, který nakreslil Legendu o medůsině masce, která vyšla i v České republice.

2. Figurka Lary z Legend v omezeném množství - tuto nádhernou figurku Lucce fakt závidím. Je velká kolem 30 cm a téměř opravdická. Dá se údajně i svléct=) Figurek od tohoto výrobce bylo vyrobeno více.

3. Fotka všech Lucčiných figurek - tak, právě teď máte jedinečnou možnost si prohlédnout všechny Lucčiny figurky v celé své kráse. Tato fotka byla pořízena speciálně pro mě na mé vyžádání=) Lucka si jich opravdu cení a pečlivě se o ně stará. V pozadí si všimněte krásného stojanu s Angelinou Jolie z filmu Wanted=)

4. První film s českým dabingem na DVD a hodiny - doposud jsme na DVD koukali jen s českými titulkami. Lucka už si ho může vychutnat česky. Hodiny jsou opravdu krásným bytovým doplňkem.

5. Karta do PS a knížečka TRU - je neuvěřitelné, co všechno s Larou už vyšlo, že? Lucka má tu čest vlastnit paměťovou kartu do PS s opravdu povedenou modelací Lary z TR III. Knížka je formátu A5 a je anglicky.

6. Komiksy v češtině - Lucka vlastní všechna čísla komiksových magazínů, ve kterých kdy vyšla dobrodružství Lary Croft. Vlastní též Legendu o medůsině masce, která ale na obrázku není.


7. Lara vs. Lara - další fotka vyrobená speciálně pro mě, nazýváme ji s Luckou Lara vs. Lara. Je to opravdu napínavý souboj malé figurky Lary a Lucčiny roztomilé kočičky Larušky. Co myslíte, která z nich to vyhraje? =)

8. Mluvící Lara - jistě ji znáte, myslím tuhle figurku. Měří 30 cm a nápis na stěně krabice na obrázku vám napovídá, že jde o tu speciální mluvící Laru=) Lucka ji vyhrála na Aukru.

9. Penál s Larou z TR III - Lucčin nejnovější přírůstek, slaďoučký penál s Larou. Jsem zvědavá, jestli ho bude používat do školy=)

10. Perla sbírky - Lufík vlastní opravdu jedinečné speciální vydání datadisku k prvnímu Tomb Raideru. Lucce moc gratuluji, tenhle přírůstek má opravdu obrovskou hodnotu.

11. Krásný plakát - tohle je asi Lucčin nejmilejší plakát, měla z něj obrovskou radost. Plakát měří na výšku 210 cm a na něm je její nejmilejší obrázek s Larou Croft. Co k tomu dodat=)

12. Nejmilejší přírůstek do sbírky - tak tenhle přírůstek je Lucčin nejmilejší a je na něj nejvíce pyšná. Tahle figurka se jí totiž líbila od první chvíle, kdy ji Lucka uviděla a možná rok trvalo, než se jeden exemplář z této limitované série dostal i k Lucce. Vážně ti gratuluji, Luci. Jo, a figurka má sundavací culík! =D

13. Přívěsek s motivem TR Legend - zajímavý přívěsek, je dovezený ze zahraničí. Mohl by sloužit jako pěkný talisman=) Vyobrazen je na něm motiv tajemství z bolívijské části TR Legend.

14. PSP design - velice pěkný kryt na konzoli PSP, potěšilo by jistě každého TR fanouška.

15. Speciální edice filmového TR - srdce mi závistí puká, když se dívám ne tenhle obrázek=) Je to filmový Tomb Raider ve speciálním balení s bonusovými disky a plakátkem Lary. Tuším, že film je v němčině. Takže si ho pořiďte, chcete-li se vzdělávat a šprechtit in deutsch=D

16. Figurky ze starších TR - Lucko, těhle přírůstků si važ, já jsem na jednu z těchto figurek čekala půl roku, když mi napsali, že ji nakonec nemají=( Takže se o ně hezky starej! ;)

17. TR Underworld - Moc se mi líbí perspektiva téhle fotky - uprostřed PC verze TR Underworld a okolo dvě stejné figurky=) Lucka k těmto třem věcem přišla v jediný den! Teda Luci, jsi pašák=D

18. Třetí světová válka - tyto dvě fotky Lucka pořídila nedávno, nápad je to vážně krásný, je vidět, že někdo si s figurkami rád hraje=) Máte svého šampiona? Svět Tomb Raider versus svět draků útočí!
19. Vlaječky TR Anniversary - opravdu sladké vlaječky=) Líbilo by se mi mít je všechny pověšené v pokoji.
Děkuji Lucce za dovolení zveřejnit její fotky!

Třetí film bez Angie?

25. ledna 2009 v 15:31 | Žanettka |  Tomb Raider Filmy
Jojo, už to vyplavalo na povrch. Myslím tu nechutnou novinku, že Laru ve třetím filmovém zpracování nebude hrát naše milovaná Angelina Jolie. Údajně je pro tvůrce filmu už moc "provařená" médii a ona sama se nechala kdysi slyšet, že by do třetího Tomb Raideru nešla. Škoda toho, byla opravdovou akční hrdinkou, byla nám velmi dobrou herečkou Lary, třeba mé srdce si díky této roli získala. Jaké jsou ale horké kandidátky na novou Lařinu tvář? Získají si naše srdce stejně jako Angelina Jolie? Kdoví.. Film má přijít buď letos (to je ta optimističtější vyhlídka) anebo v roce 2010 (to je ta realističtější vyhlídka). Pojďme se na ně podívat!

Kandidátka č. 1: JESSICA BIEL
Jessicu Biel jste mohli vidět např. ve filmech Texaský masakr motorovou pilou, Blade: Trinity nebo Next. Jde o poměrně slavnou americkou herečku. Ovšem nevím, proč když byla Angie pro filmaře moc "provařená", chtějí tam dát tuhle, podle mě ještě provařenější. Dle mého názoru by se na roli mohla hodit, ale není Laře moc podobná. Pokud vás tato americká kráska zajímá, klikněte sem.
Kandidátka č. 2: MEGAN FOX
Též se jedná o americkou herečku, která má ale za sebou pouze tři filmy. Nejznámějším snímkem, ve kterém se proslavila jako herečka je asi megahit Transformers, který jistě mnozí z vás viděli. Mimo herectví se živí též jako modelka. Já osobně si ji jako Laru nedokážu dost dobře představit, ale z uvedených kandidátek má dle mého názoru největší šanci získat roli Lary. Další zajímavosti a fotky Megan Fox naleznete zde.

Kandidátka č. 3: ALISON CAROL
Ano, vyplavala na povrch i fáma, že novou filmovou Larou by se měla stát nejnovější modelka naší počítačové krásky a to Alison Carol. Ptáte se proč? Tvůrci údajně chtějí započít zcela novou trilogii filmů o Laře Croft, které nebudou vůbec navazovat na první film ani na Kolébku života. Proto ten poprask s novou herečkou. Pakliže vyhraje Alison, nejspíš proto, že tvůrci chtějí děj filmu točit kolem her od Crystal Dynamics, než od Core Designu. Ale kdoví, jak to nakonec dopadne. Každopádně Alison nemá s hraním absolutně žádné zkušenosti. Jejím plusem jsou ale gymnastické prvky, které ovládá stejně jako Lara.
Kdoví, jak celý tenhle humbuk dopadne. Také se může stát, že se nedočkáme žádného filmu s Larou. Nebo se ho dočkáme a překvapí nás v hlavní roli opět Angelina Jolie. Možné je všechno. Každopádně já osobně se již na nový film s Larou moc těším (jestli teda nějaký bude) a předem říkám, že žádnou z těchto kandidátek neházím předem do koše a jsem fakt zvědavá, jak to nakonec dopadne. Angie byla opravdu skvělá a nenahraditelná, ale na druhou stranu, změna je život, ne?

Nová rubrika!

25. ledna 2009 v 15:00 | Žanettka |  Novinky
Vytvořila jsem speciální rubriku pro filmová dobrodružství Lary Croft, abyste je nemuseli pracně hledat, když je budete potřebovat=)

Změněné menu

24. ledna 2009 v 21:51 | Žanettka |  Novinky
Trošku jsem pozměnila menu. Doufám, že se vám líbí=) Časem se ještě rozmyslím, jestli, a když ano, tak co tam přidám.

Další SB

23. ledna 2009 v 18:21 | Žanettka |  Novinky
Přibyl nám nový spřátelený blog, jeho autorkou je Hanka. Koukněte se zde.

Rok 2009 - špatný rok pro Tomb Raider?

18. ledna 2009 v 16:31 | Žanettka |  Něco o hře Tomb Raider
Mí milí návštěvníci, možná to už víte, možná ne, každopádně vypalavalo na povrch několik zajímavých pravd o naší milované Laře a sérii Tomb Raider. Copak asi Laru čeká v letošním roce? Bude pro ni krachový jako rok 2003 nebo úspěšný? V první řadě se ale nepřipravujte na moc dobré zprávy.

Crystal Dynamics zkrachoval
Ano, hrozitánská pravda je tu. Crystal Dynamics je již druhá firma, kterou Lara Croft poslala do nížin pekelných. Kvůli malé prodejnosti v USA se firma zadlužila a posléze musela propustit až 30 zaměstnanců, což por ni znamenalo okamžitý krach. Ale hezky od začátku: firma si na výrobu hry půjčila nemalou částku. Po svém úspěchu samozřejmě počítala s tím, že vložené výdaje se jí mnohokrát vrátí (to je prostě strategie komerce). Jenže milému Crystalu přišla do cesty hospodářská krize v USA, kde mají, vlastně měli, pánové z Crystalu sídlo. Předpokládaný výdělek z prodeje hry byl odhadován na 180 milionů dolarů. Jenže Lara jim přinesla jen 160 milionů. Crystal tedy nemá jak zaplatit dluhy a musel propouštět.
A co z toho vyplývá?
Jelikož Crystal Dynamics už není, nebude už ani Lara. Lara možná jo, ale ve filmové koprodukci.
Se hrou se nejspíš budeme muset rozloučit. Jenže vzápětí vyšla na jevo zpráva, že hry by se chtěla ujmout hra Ubisoft. Mezi její práce patří například Prince of Persia. Takže pokud Eidos opravdu svěří Laru Ubisoftu, můžeme se nejspíš těšit na úžasnou dějovou linii, se kterou má tato firma již mnohaleté zkušenosti. Navíc je zřejmé, že Ubisoft by dělání Tomb Raidera mohl velice bavit, protože, jak jste si asi všimli, mezi hrou Prince of Persia a Tomb Raider je jistá podobnost. Jak ale bylo zmíněno již na ostatních blozích a stránkách, kde se tímto zabývají, největší otázkou bude nadále to, co se stane s Larou. Jak změní její vzhled, možná i minulost? Toto jsou však jen dohady a zda vůbec bude nová Lara, to se vážně ještě neví. Vše záleží na Eidosu. Kdoví, třeba Crystal Dynamics vstanou z mrtvých? Anebo dokonce Core Design?

Třetí filmová Lara, ovšem bez Angeliny
To je vlastně všechno, co vím. Vím jen to, že třetí film s Larou by měl přijít letos a že v hlavní roli
nebude hrát Angelina Jolie. Údajně půjde o zcela novou filmovou sérii TR, dle mých zdrojů jsou horkými kandidátkami na hlavní roli Jesicca Biel, ovšem pravděpodobnější možnost padá na Alison Caroll, nejnovější modelku Lary Croft. Tady se vyplatí umění čtení mezi řádky - je-li kandidátkou Alison Caroll, která zvládá i gymnastické prvky Lary, můžeme tušit, že děj se bude zřejmě točit kolem dílů od Crystal Dynamics, tj. Legend a Underworld (Anniversary nepočítáme, protože jde o remake jedničky). Nemyslím tím dějem, ale například Lařiným oblečením, jejími přáteli nebo typem jejích nepřátel. Ale kdoví. Film je ještě v raném průběhu natáčení a to, že bude ještě letos je jen opravdu optimistická vyhlídka.

Poznámka: Nic v tomto článku není 100%. Zase tak důvěryhodné zdroje nemám=)

Nové fotky u figurek a další figurky

17. ledna 2009 v 18:31 | Žanettka |  Novinky
Ne, nebojte, nejedná se o moje figurky=) Zde se můžete podívat na figurky z TR Legend a TR Underworld, kam jsem přidala několik fotek. Též jsem přidala novou figurku z prvního i druhého filmového TR.

TR Underworld na vašem mobilu

16. ledna 2009 v 20:49 | Žanettka |  Novinky
Aktualizovala jsem článek! Můžete se na něj podívat zde. Jestli jste se báli 3D mobilní verze TR Underworld, tak zbytečně, neboť hra nepodporuje Symbian, jak jsem vám hloupě nakecala, ale obyčejnou JAVU, kterou má jistojistě i váš mobil. Takže stahujte a pařte! Je to bomba!Hádanka pro leden 2009

12. ledna 2009 v 15:24 | Žanettka |  Hádanky
Co byla bys beze mne,
jak hrnec beze dne?
Díky mně se v dobrodružstvích vyznáš,
já jsem nositelem tvých tajemství,
beze mne bys je nosila neprakticky, jen ve svých pelestích.
Poznalas mě v Kambodži, deset a šest ti bylo,
mě však už dřív znal svět.
Copak ti tuto hádanku do blogu vrylo?
Copak jsem za předmět?
Snad jen jedinou nápovědu ti dám -
i když pokaždé jinak vypadám,
ve všech tvých dobrodružstvích na tebe spoléhám.

Správná odpověď: Lařin batůžek

Správně odpověděli: Lufík, Kuči a Charlie.
Tentokrát tolik správných odpovědí nebylo, protože jsem se snažila udělat hádanku o něco těžší. Tím víc si vážím správných odpovědí. Díky holky, jste chytré! Samozřejmě děkuji všem za účas.