___________________________________________________________________

TENTO BLOG JE NEAKTIVNÍ. VEŠKERÝ OBSAH JE PŘESUNUT NA WEB


KDE SE MOMENTÁLNĚ NACHÁZÍ MÁ BLOGGERSKÁ PRÁCE.
__________________________________________________________________

Děkuji všem přátelům, spřáteleným blogům a fanouškům za jejich dlouhaletou podporu a přátelství. Nikdy na vás nezapomenu a moc pro mě znamenáte. Budu se na vás těšit na Lařině encyklopedii.

Únor 2009

Nový vzhled!!

28. února 2009 v 19:03 | Žanettka |  Novinky
Tak, jak jsem slíbila, nový vzhled je tu, po dvou a půl hodinách úmorného tvoření jsem konečně dodělala nový vzhled. Jak se vám líbí? Hlasujte v anketě!

Peru - Return to Paraíso

28. února 2009 v 16:06 | Žanettka
Peru - Return to Paraíso
(Peru - Návrat do Paraíso)
Zlatých odměn: 1, Stříbrných odměn: 2, Bronzových odměn: 8

Až se rozutečou všichni vesničané, běžte hned ke slaměnému panákovi a vyzkoušejte si na něm Lařiny bojové schopnosti. Poté běžte směrem vpravo od panáka a za domem vyskočte na výstupek, z něj na střechu chaloupky a s pomocí háku se přes lampu zhoupněte na střechu protějšího baráčku. Odsud rovně dolů, kde najdete první bronzovou odměnu. Pak si přisuňte ke dveřím bednu, vylezte na ni, přeskočte dveře a vběhněte do městské brány, kde na vás už čeká Anya. Po skončení videa na vás zaútočí vojáci. Až zabijete prvních pět, vyběhnou další tři ze dveří po levé straně. Až je zlikvidujete, nakonec zastřelte chlapa s brokovnicí, který na vás čeká na balkoně. Běžte ke dveřím ze kterých vyběhli tři vojáci a u těch levých najdete druhou bronzovou odměnu. Běžte ke schodišti a po jeho pravé straně vyskočte na obchůdek a z něj na plošinu. Přeskákejte přes tři tyče a seberte třetí bronzovou odměnu. Nyní se můžete svézt po kabelu zpět dolů a pokračovat dál. Vylezte na stožár po levé straně schodiště a z něj na balkon. Zde rozkopněte dveře od místnosti a najdete první stříbrnou odměnu. Hákem se zhoupněte na druhý balkon a běžte do místnosti, kde na vás čeká chlap s brokovnicí. Na stolku posbírejte granáty a rozkopněte dveře. Buďte vděční za checkpoint, protože tady vás čeká velká přestřelka. Jak na ni: seskočte dolů a postřílejte prvních pět vojáků na zemi i na střechách domů. Běžte dál a zlikvidujte dalších pět, která na vás číhají mezi domy a na střechách. Až přijede auto se samopalem, sestřelte kontejner nad ním. Pak zastřelte vojáky u motorky. Ale střílejte z dálky a zatím se k motorce nepřibližujte. Až budou všichni vojáci spinkat (jak jinak to napsat??), vraťte se k místu se sudy a stánkem. Proběhněte kolem sudů mezi domy a zde najdete čtvrtou bronzovou odměnu. Nyní k motorce (asi tušíte, co bude následovat...) Zde neexistuje návod, jen vám dám pár dobrých rad:
1) Pravidelně si doplňujte zdraví a sbírejte lékárničky
2) Když po vás jde moc nepřátel, hodně kličkujte (ale zase nemusíte bourat do skal, jo)
3) Najíždějte na výstupky - z výšky bude mít Lara lepší úhel pro střílení a nebude tak na ráně
4) Na most vjeďte plnou rychlostí, jinak se vám nepodaří přeskočit díru
5) Až dorazíte ke kamionům, následujte ten vlevo - bedny padající z pravého tak Laře neublíží
6) Až začnou padat bedny i z levého kamionu, střílejte na ně
7) Až sestřelíte dva vojáky na kamionu, vjeďte na kamion, kde následuje video
Až si prohlédnete velké množství videí, které následuje, ocitnete se s copatou Larou kdesi v minulosti jejích teenagerovských let. Dejte se tedy rovně. Nezapomeňte, že v této části hry můžete kdykoliv použít světlice (stiskem stejného tlačítka, jakým použijete granáty - obvykle je to klávesa s písmenem K). Sjeďte dolů, až narazíte na díru v zemi, přeručkujte tyčí nahoře. Jděte dál, až zapadá cesta kameny, o kus se vraťte a dejte se uličkou ukrytou po levé straně zdi. Narazíte na mrtvou Sarah. Použijte krabici a posuňte ji pod tyč, kterou aktivujete spínačem v zemi. Z tyče na římsu naproti. Z ní doprava, kde najdete pátou bronzovou odměnu. Přes římsu přeručkujte na druhou stranu a jděte dál. Dorazíte k Lařinu příteli Kentovi, který je zabřený z druhé strany za mříží. Odvalte kouli ze spínače a dostaňte se na provaz, z něj na plošinu a dolů. Následuje video. Až se na obrazovce objeví modrá ikona, rychle utíkejte pryč. Když to stihnete, pavouk narazí do zdi a - no prostě bude mrtvý. Vylezte vlevo na plošinu a odvalte kouli dolů, kde ji odvalte na spínač, čímž si zpřístupníte tyče. Až na ně budete chtít skočit, kamera vás zavede k Amandě. Z provazu skočte naproti a vpravo najdete šestou bronzovou odměnu. Běžte dál, nakonec přeručkujte nad propastí a vběhněte do videa, ve kterém se dozvíte, jak to vlastně tenkrát bylo. Až budete znovu moci ovládat Laru, rozstřílejte nejprve všechny dřeveně bedny v dohledu, protože v jedné z nich se ukrývá sedmá bronzová odměna. Jděte směrem k vodě a v dřevěné konstrukci ještě najdete osmou bronzovou odměnu. Skočte do vody a plavte dolů. Plavte dál. Pokaždé, když proplavete malým tunelem, vyplavte nahoru a nechte Laru pořádně nadechnout. Až doplavete ke čtyřem modrým spínačům, co nejrychleji za všechny zatáhněte. Nasleduje video. Po jeho skončení v jednom z výklenků místnosti najdete druhou stříbrnou odměnu. Dejte se dírou ve zdi a následuje další video. Jděte dál. Vlevo přeskákejte přes římsy a přeneste se hákem, až narazíte do dalšího videa, tentokrát ovládaného šipkami. V místnosti dovalte první kouli na spínač, za kterým svítí světlo. Následuje krátká videoukázka. Běžte k velké díře, kde jste mačkali šipky a vpravo nahoře na zdi strhněte háčkem sloup s druhou koulí. Tu dovalte na spínač s dalším světlem. Běžte nahoru po odhaleném žebříku. Až narazíte na překážku, na římsu vlevo, nahoru a zpět na žebřík vpravo a až nahoru. Sundejte dolů třetí kouli.
Slezte dolů a kouli dovalte na poslední spínač. Nýsledují dvě videa. Dejte se nahoru po nově odhaleném žebříku a následuje video, ve kterém Lara získá druhou část meče. Po jeho skončení se musíte dostat zpět k Anyinu džípu. Vyskákejte po římsách vpravo, na žebřík, nahoru, vlevo, přeskočte na plošinu a na dlouhou římsu na stěně. Dostaňte se až k provazu, z něhož skočte na protější stěnu. Lara se zachytí za římsu. Přeručkujte po ní vlevo až do výklenku s další koulí, kterou pošlete dolů k ostatním. Běžte zpět ke koulím. Když čtvrtou kouli dovalíte na jeden ze spínačů, na kterém už jedna koule je, odhalíte zlatou odměnu (dobře, je to ten prostřední =P). Běžte zpět na provaz a tentokrát na plošinu mírně vpravo. Přeskočte na další a sjeďte po skluzavce. Zlikvidujte vojáky. Běžte dál a postřílejte další vojýky. Dojdete zpět na místo, kde Lara vypustila čtyřmi spínači vodu. Jenže teď jsou zde vojáci. Vylezte na provaz a do výklenku. Běžte dál, cestou zastřelte ještě dva vojáky a po dalším provaze nahoru. Zde následuje další přestřelka a po ní video, ve kterém se dozvíte, kam se podíváte v další misi.

Plánuji nový vzhled

28. února 2009 v 15:18 | Žanettka |  Novinky
Dnes se možná dočkáme nového vzhledu. Jen napovím, že se bude týkat nejnovějšího TR Underworld. Snad se dočkáme ještě dnes=)

Diplom od Black - Sun za spřátelení blogů

27. února 2009 v 19:53 | Žanettka |  Diplomy a ocenění
Děkuji milé Black - Sun za spřátelení s jejím blogem! Jsi moc hodná! A omlouvám se, že tvůj diplom zveřejňuji tak pozdě=)

Trošku nestíhám

27. února 2009 v 15:07 | Žanettka |  Novinky
Chci se omluvit, že na blogu v posledních dvou týdnech nepřibyly skoro žádné věci. Vše se ale pokusím vynahradit tento víkend, tak prosím mějte strpení. Navíc jsem dostala nabídku od jiných a zvažuji ji a píšu též pro ně. Tak se prosím nezlobte. Ale na Laru jsem nezanevřela, nebojte, choďte sem dál=) Jen toho teď mám zkrátka moc. Jo a taky průběžně sledujte aktuality v menu, ať jste v obraze=)

Nové parodie

14. února 2009 v 23:15 | Žanettka |  Novinky
Projížděla jsem youtube a našla pár nových vtipných videí. Tak se můžete podívat. Starší a současná parodická videa najdete zde.

Tady měla Amanda evidentně blbej den... Jo holka, na led se namají brát podpatky!


Tohle asi znáte z blogu Lufíka.. Lara nám odstřelila orla=D


Tak by to nejspíš dopadlo, kdyby nám Lara přestala posilovat fyzičku...


No comment...


To, že je Lara sexy prostě nezapřete...


Laro, víckrát už se nepokoušej zpívat...


Ahoj Barbie, ahoj Kene.. Jak nezapomenutelný hit...


Že by Lara ve volných časech navštěvovala hodiny tance?


Videonávod

14. února 2009 v 16:02 | Žanettka
Moc děkuji Mošňovi za nabídku zveřejnit zde videa, jejichž adresy jsou zkopírované z jeho blogu.
Zde máte konpletní videonávod pro Tomb Raider Legend i s bonusy.

Croft ManorBolivia - TiwanakuPeru - Return to Paraíso
Japan - Meeting with TakamotoGhana - Persuing James RutlandKazakhstan - Project Karbonek
England - King Arthur's Tomb?Nepal - The Ghalali KeyBolivia Redux


Všechno nejlepší, Laro!

14. února 2009 v 15:43 | Žanettka |  Něco o Laře Croft
Hádejte, můžete třikrát, kdopak dneska slaví na sv. Valentýna narozeniny? Ano, naší milované dobrodružce je dnes 42!
Přeji ti Laro hodně štěstíčka, zdravíčka, lásky a mnoho a mnoho dalších dobrodružství!

P.S. Že ale na ten věk nevypadá?

Všechno nejlepší!

Životopis

13. února 2009 v 13:23 | Žanettka
Sto sedmdesát centimetrů vysoká a padesát kilogramů vážící slečna Croftová se narodila v Anglii na svatého Valentýna v roce 1967 v aristokratické rodině lorda Henshinglyho Crofta a jeho manželky lady Angeliny. Vyrůstala obklopená služebnictvem a hýčkána radovánkami vybrané společnosti. V šestnácti letech ji rodiče poslali na prestižní anglickou školu. Její prospěch byl skvělý, rodiče ale rmoutily zprávy o její impulzivní a tvrdohlavé povaze.
O prázdninách Laru sice chtěli poslat s její upjatou tetou na cestu po historických pamětihodnostech Evropy, dívka je ale přemluvila, aby jí nebránili účastnit se expedice profesora Wernera Von Croye. Respektovaný archeolog, jehož přednášky v Laře rodmýchaly touhu po cestování do exotických lokalit i po vyhledávání dobrodružství, připravoval významnou expedici do Kambodže, nedostávaly se mu ale finance. Přijla proto nabídku lorda Crofta, od kterého získal šek s velkorysým obnosem s tím, že jeho fyzicky zdatnou dcerku přijme jako společnici. A tak roku 1984 navštívila culíkatá školačka svojí první hrobku.
Když bylo Laře jednadvacet let a její polygonové vary již dorostly až k mírám 96-60-86, havarovalo s ní letadlo v Himaláji, jímž se vracela ze školního lyžařského výletu. Lara jako jediná katastrofu přežila a po dvou týdnech živoření v divočině dorazila do nepálské vesnice Takakeriby. Její život se tím definitivně změnil. Luxus zhýčkané smetánky jí znechutil, a proto začala sama cestovat po světě a objevovat vzdálené končiny. Současně stihla studovat na Oxfordu a později i na chicagské univerzitě. Stala se zaměstnankyní Britského muzea v Londýně.
Do devětadvaceti let vydala několik knížek a deníků z objevitelských cest a pozůstatky zaniklých civilizací. Na základě jejích literárních prací ji v listopadu v roce 1996 vyhledala obchodnice Jacqueline Natlaová a najala si ji, aby našla mýtický atlantský amulet z hrobky v peruánském Qualopecu. A odtud už to všichni znáte...

(Zdroj: časopis Gamestar)

Moje sbírka - Fotky podle kategorií

13. února 2009 v 11:16 | Žanettka
Řekla jsem si, že nafotím svou sbírku podle toho, kolik mám věcí z každého dílu=) Doufám, že se budou líbit. Fotky budu s přibývajícími věcmi samozřejmě aktualizovat=)

Tomb Raider I:
Tomb Raider II:
Tomb Raider III:
Tomb Raider IV:
Tomb Raider V:
Tomb Raider VI:
Tomb Raider VII:
Tomb Raider Anniversary:
Tomb Raider VIII:
První filmový Tomb Raider:
Druhý filmový Tomb Raider: