___________________________________________________________________

TENTO BLOG JE NEAKTIVNÍ. VEŠKERÝ OBSAH JE PŘESUNUT NA WEB


KDE SE MOMENTÁLNĚ NACHÁZÍ MÁ BLOGGERSKÁ PRÁCE.
__________________________________________________________________

Děkuji všem přátelům, spřáteleným blogům a fanouškům za jejich dlouhaletou podporu a přátelství. Nikdy na vás nezapomenu a moc pro mě znamenáte. Budu se na vás těšit na Lařině encyklopedii.

Duben 2009

Ikonka od Doppelganger za spřátelení

24. dubna 2009 v 20:32 | Žanettka |  Diplomy a ocenění
Od Doppelganger jsem dostala za spřátelení pěknou ikonku=) Děkuji.
Jo a ještě jedna věc. Jak asi víte, Doppelganger dříve blogoval pod jménem Mošňa. Jeho blog se zrušil a on teď začíná od znova. Nevím, co jste s ním měli za problémy vy, ale já absolutně žádné. Chci tím jen Doppelgangera ujistit, že se mnou může počítat v podpoře a že je mým výtaným SB. Přeji mu hodně štěstí=)

Další část kresby=)

24. dubna 2009 v 19:08 | Žanettka |  Novinky
V neděli, než jsem odjela na intr, jsem Laře dokreslila ruce, šortky a bříško. Bohužel vám musím říct, že těch nohou se dost, dost bojím. Tak mi držte palečky, ať to zvládnu. Když vše půjde dobře, zítra k večeru by měl být obrázek hotový=)

Lara Croft - Seminární práce na libovolné téma

24. dubna 2009 v 19:00 | Žanettka
Takže.. Nedávno jsem se vám zmiňovala, že píšu seminárku do školy na 12 stránek o Laře Croft. Já ji sesmolila na 14 stránek=P Téma bylo libovolné. Tak se mi nemůžete divit, že jsem si vybrala Laru=) Seminárku jsem dokončila zhruba před hodinou. Už putuje panu učiteli do mailu, tak mi držte palce, ať dostanu nějakou pěknou známku=) Také jste psali, že byste tu seminárku chtěli, proto ji tu máte=)

P.S. Omluvte prosím místy blbou kvalitu textu. Je to proto, aby nedošlo ke zneužití dokumentu. Stránky jsem dala do obrázkového formátu, aby to nikdo nemohl zkopírovat. Nemyslím si, že by toho někdo z vás byl schopen, ale jistota je jistota.. Ona ta práce, když to člověk dělá měsíc a dře se s tím, tak pak není moc příjemné vidět to jinde, nebo kdyby se s tím třeba nikdo jiný ve škole chlubil.

Mimochodem - nejspíš zjistíte, že příběhy u všech TR jsou buď maličko pomotané, anebo jsem tam několik důležitých věcí zapomněla. Ale věřte, že panu učiteli to vadit nebude, protože tuhle hru zřejmě nikdy nehrál=) Hlavně si nemyslete, že jsem hloupá a neznám TR! Tak to není. Vím, jak je to ve skutečnosti. Ale kdybych to měla vypisovat, neměla by ta seminárka 14 stránek, ale 40=D

Všechny texty jsou moje práce. Akorát u Tomb Raideru III jsem opsala příběh z bookletu=) Jinak je to všechno moje. Tak si to můžete přečíst=)
Tak co, líbí? Jakoupak známku byste mi dali?;)

Jak jsem zatím postoupila?

19. dubna 2009 v 11:37 | Žanettka |  Novinky
Tak lidičky, včera jsem kreslila asi tři hodinky a pak jsem to nevydržela a šla jsem koukat na StarGate Atlantis=D Musím ale říct, že se na té kresbě moc snažím. Nevím teda, jestli to tak vypadá=D Každopádně se můžete podívat.
P.S. Tentokrát už to skenner tak nějak pobral=P

Vybavení a arzenál

19. dubna 2009 v 11:19 | Žanettka
Vybavení:
Batůžek

Do batůžku Lara schovává nalezené přírodní zdroje nebo zdravotní balíčky a artefakty, které používá pro rozřešení různých hádanek.
Obnova zdraví

Nalezené zdravotní balíčky při misích, kde se potkáváte s lidmi, nebo přírodní zdroje v oblastech, kde prozkoumáváte džungli, může Lara používat pro obnovu svého zdraví. Lařino zdraví se částečně zregeneruje vždy samo, ale ne úplně. I tak je ale nutné s nalezenými věcmi šetřit.PDA

Váš všestranný přítel. Dokáže naskenovat terén a vytvořit tak sonarovou mapu. Slouží též jako dálková komunikace fungující přes satelit. Malý osobní počítač pro každého dobrodruha.
Hák

Důležitá věcička, kterou Lara měla už při svých minulých dvou dobrodružstvích. Princip magnetické kotvy, nosnost až 1000 kg, mechanismus rychlého automatického navíjení. Lara si jím dokáže přitáhnout některé věci, strhávat zdi nebo se za něj zavěsit a díky tomu lézt po zdech či po skalách.
Svítilna

Skvělá pomůcka do temných a tmavých koutů. Svítí i pod vodou. Tento zdroj světla je totiž odolný vůči vlivům počasí. Zabudovaný senzor skenuje okolní osvětlení a v případě potřeby svítilnu sám vypne. Vy se nemusíte o nic starat=) Lara má svítilnu vždy připnutou na jednom z řemenů batůžku.
Kamera

Kamera, nebo chcete-li outdoorový fotoaparát, je odolný vůči vlivům počasí. Dokáže pořizovat fotografie a videozáznamy ve vysokém rozlišení a je velmi odolný.Zbraně:
Je skvělé, že Lara má všechny zbraně u sebe a nemusíte do nich sbírat munici. Můžete si jen v příslušném menu zvolit zbraň a tu používat a kdykoliv si ji změnit.

Pistole

Pistole RGB Mach 5 je používaná též v aramádě. Má nastavitelné zaměřovače, aktivní systém omezení zpětného rázu a rozšířené zásobníky. Je vysoce účinná a lze bezesporu žíci, že Lara dvojici těchto pistolí používá ze všech zbraní nejraději.Samopaly

Dvojice malých UZI samopalů dělá z Lary vražedný nástroj. Mnohonásobně větší kalibr než u předchozích pistolí a vysoká účinnost a přesnost. Nepřítel nemá nejmenší šanci, pokud se těmto zbraním postaví do cesty.
Zásobník na 400 nábojů.
Brokovnice

Vysoce účinná zbraň, je však pomalá a dokáže nepřítele odrovnat jen z určité vzdálenosti.
Zásobník na 90 nábojů.
Útočná puška

Takové dobré "vylepšení" předchozí brokovnice. Vyšší kalibr a vysoká účinnost. Skvělá zbraň na lidské protivníky.
Zásobník na 300 nábojů.
Uspávací puška

Tohle je zbraň, díky které si Tomb Raider Underworld může zahrát i leckterý ochránce zvířat. Uspávací puška totiž vašeho protivníka nezabije, ale dopřeje mu dlouhý a sladký spánek, po němž klidně může otravovat dalšího vykradače hrobů.
Zásobník na 25 šipek.Harpuna

Skvělá zbraň známá z předchozích dobrodružství za honbou po Xianské dýce. Vynikající zbraň na obranu pod vodou před žraloky, ovšem na souši takřka nepoužitelná. Když vystřelíte, šíp letí pomalu a rovně, takže tygr před ním snadno uskočí. Ale žraloci jsou hloupější a proto tuto zbraň používejte výhradně pod vodou.
Zásobník na 40 střel.

Přilnavý granát

Něco pro vtipálky. Tento granát se používal již za 2. světové války, teď si ho na svých dobrodružstvích ochočila i Lara Croft. Když granát hodí, zůstane na protivníkovi přilepen, a než se ho protivník stihne zbavit, bohužel vybouchne... Takovou smrt opravdu Lařiným nepřátelům nezávidím. Když navíc granát hodíte a hned do něj střelíte, dopřejete protivníkovi opravdu důstojně rychlou smrt.
Lara jich může mít u sebe maximálně 8.


Diplom za vtipnou bublinu od Lufíka!!

18. dubna 2009 v 17:00 | Žanettka |  Diplomy a ocenění
Od Lufíka jsem dostala krásný diplom za jeden ze tří nejvtipnějších komentářů ke vtipné bublině! Takže jí moc, moc děkuji, ten diplom se mi mooooc líbí!
Děkuju!!

A takhle jsem doplnila bublinu:-)

Obal

18. dubna 2009 v 15:21 | Žanettka
Originální obal k DVD, PC verze:
Potisk na DVD, disk se hrou:
Potisk na DVD, bonusový disk:
Booklet:

Rozdělaná kresba

18. dubna 2009 v 14:56 | Žanettka |  Novinky
Tak jsem ráno zasedla ke kreslení. Chci udělat Laru ze známého wallpaperu:-) Kresba je tužkou a tužkou bude i vystínovaná. Tady máte zatím nákres. Omlouvám se za tu hroznou kvalitu, ale náš skenner nepobírá černobílé obrázky (nebo to spíš neumím nastavit :-P) a tak jsem to vyfotila při trochu blbém světle mobilem:-D Myslím ale, že si můžete udělat obrázek. Asi to nebude tvorba jako od Lufíka, ale snad se to povede;-) Tak mi držte palce.

Alison alias Lara

18. dubna 2009 v 11:37 | Žanettka

Celé jméno: Alison Carroll
Rok narození: 1984
Místo narození: Velká Británie, město Croydon
Barva vlasů: Hnědá
Barva očí: Hnědá
Povolání: Profesionální gymnastka
Rok, kdy se stala Larou: 2008

Alison Carroll se stala oficiální modelkou Lary pro hru Tomb Raider Underworld. Fanoušci Lary se o ní mohli poprvé doslechnout v srpnu 2008, kdy byla oficiálně oznámena jako nová modelka. Což byl docela šok, protože se zdálo, že její úspěšná předchůdkyně Karima Adebibe zůstane v roli Lary i nadále. Ale nezůstala a místo ní přišla na řadu mladá angličanka, která se už 12 let živí jako profesionální gymnastka a reprezentantka své země. V listopadu se jí udála menší nepříjemnost, kterou chtěl Eidos ututlat. Jeden vtěrný žurnalista se jí totiž opovážil zeptat, zda neví něco z historie, protože to by jako Lara Croft opravdu vědět měla. Alison vypadala z reportáže jako hlupák. Ale nesuďme ji hned za to - i když se se svými znalostmi moc neprojevila, je důležité vědět, že pohybově je zdatná skoro stejně jako naše počítačová Lara. Tvůrci nejprve přemýšleli udělat Motion Capturing právě s Alison, ale Heidi Moneymaker jim pak přeci jen přišla ještě o něco zdatnější a pohybově nadanější. A vezměme v úvahu, že skoro žádná z předchozích představitelek Lary nebyla tak dobře pohybově nadaná jako Alison. A modelky Lary měly v popisu práce vždycky jen stvárnit živou Laru Croft. A to Alison Carroll splnila na výbornou. Myslíte si, že Karima Adebibe nebo Nathalie Cook byly chytřejší než Alison? ;-)

Přidány wallpapery z TRU

17. dubna 2009 v 21:30 | Žanettka |  Novinky
Přidala jsem wallpapery z TR U. Kdo si chce ozdobit plochu počítače, může se juknout sem.
P.S. Nelekněte se. Obrázky se zobrazují malinkaté, musíte totiž kliknout na lupu v levém dolním rohu a pak si obrázek uložit. Jinak vám obrázek jako wallpaper moc neposlouží;)